رنگ نامناسب دکوراسیون

رنگ نامناسب دکوراسیون

بدترین رنگها برای دکوراسیون منزل

رنگ بزرگترین المان تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون داخلی است. این المان به دلیل اینکه قسمت اعظمی از فضا را درگیر خودش می‌کند بیشتر از باقی المان‌ها به چشم می‌آید. در صورتیکه رنگ مناسبی را برای دکوراسیون خانه انتخاب کرده و در کنارش از مبلمان و وسایل مناسب استفاده کنید، آن وقت است که رنگ در کنار باقی وسایل نشسته و دیگر بصورت تکی، آنچنان به چشم نخواهد آمد. در نظر بگیرید اگر ار رنگ‌ نامناسبی برای فضای خانه استفاده کنید چه می‌شود؟ با توجه به تاثیرگذاری رنگها حتی بر روی روحیه و خلق و خوی انسان‌ها، توجه به انتخاب رنگ مناسب را در صدر کارهایی که برای دکوراسیون انجام خواهید داد، قرار دهید. در ادامه به معرفی رنگ‌هایی میپردازیم که برای استفاده از دکوراسیون داخلی اصلا مناسب نیستند.

رنگ سرخابی
این رنگ، اگرچه رنگ شاد و زیبایی است و مورد علاقه بسیاری از خانم‌ها، اما توجه داشته باشید که اصلا رنگ مناسبی برای رنگ‌آمیزی خانه نیست. این رنگ تند به مرور زمان بر روی رشته‌های عصبی تاثیر گذاشته و آن را تحریک می‌کند. همچنین وجود آن در یک فضای گسترده، باعث اذیت شدن چشم‌ها می‌شود. اگر این رنگ را خیلی دوست دارید، توصیه می‌شود تعدادی از وسایل را با این تم رنگی تهیه کرده و از رنگ کردن دیوارها با این رنگ بپرهیزید.

رنگهای نامناسب دکوراسیون 1

هلویی کرکی
زمانی این رنگ، از مجبوب‌ترین رنگها بود. شاید به همین دلیل، امروزه استفاده از آن در فضای داخلی، به شدت حس و حالی قدیمی و د‌لمرده به فضا می‌دهد. این رنگ بخصوص برای اتاق‌های کودکان و نوجوانان اصلا مناسب نیست زیرا ممکن است روی روحیه آن‌ها اثر منفی بگذارد. اگرچه شما می‌توانید از این رنگ، برای یک تکه کوچک از دیوار استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که رنگ مکمل آن را جوری انتخاب کنید که ترکیب زیبایی را در فضای شما به وجود بایورند.

رنگهای نامناسب دکوراسیون 3

زرد روغنی

اگرچه رنگ زرد بسیار شاد است اما وجود درخشندگی زیاد در این رنگ، باعث ایجاد حالتی از خشونت خواهد شد. قرار گرفتن در فضایی بزرگ که با رنگ زرد روغنی، رنگ آمیزی شده، افراد را دچار احساس استرس و اضطراب خواهد کرد. این رنگ حتما باید در ترکیب با رنگ ملایم‌تری درفضا استفاده شود. اگرچه فراموش نکنید این رنگ غلبه بالایی دارد و ممکن است با هر رنگی نتوانید زهر بیش از حد درخشان بودن آن را بگیرید.

قرمز آتشین
اگر زوج جوانی هستید و می‌خواهید اتاق خوابی رمانتیک و آتشین داشته باشید از این رنگ در اتاق خوابتان استفاده کنید اما بصورت کلی، این رنگ یکی از بدترین رنگها برای اتاق خواب محسوب می‌شود. این رنگ نه تنها باعث ایجاد حس خشونت می‌شود، بلکه به دلیل تحریک اعصاب، انتخاب خوبی برای اتاق‌خواب که محل استراحت و آرامش است نخواهد بود.

 

رنگهای نامناسب دکوراسیون 4

مشکی
اگرچه رنگ مشکی در تضاد با رنگهای روشن، در دکوراسیون داخلی معجزه می‌کند. اما استفاده از آن به تنهایی برای رنگ کردن فضا، فقط دری برای ورود به افسردگی است. این رنگ که باعث تیرگی و تاریکی فضا می‌شود، رنگ غم و اندوه است. قرارا گرفتن در فضایی اینچنین تاریک، به مرور روحیه شما را افسرده و غمگین خواهد کرد.

 

رنگهای نامناسب دکوراسیون 2

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.