ویژگی‌های مبلمان استیل

ویژگی‌ها و مزیت های سرویس مبلمان استیل

ویژگی‌های مبلمان استیل

مبلمان استیل

مبلمان‌ موجود در بازار بر اساس اسکلت و ساختمانشان به سه دسته تقسیم می‌شوند. مبل‌های استیل، مبل‌های نیمه استیل و مبل راحتی.

مبل راحتی و مبل استیل
قسمت اعظم مبل راحتی را پارچه تشکیل می‌دهد و اسکلت آن که از چوب ساخته شده است در زیر رویه مبل پنهان می‌شود. در حقیقت در قسمت بدنه رویی، نباید چوب یا فلزی دیده شود. این مبل‌ها دسته‌های پهن و پایه‌های نسبتا کوتاه‌تری نسبت به مبل استیل دارند. مبل‌های استیل رسمی‌تر بوده و قسمت بیرونی آن ترکیبی از چوب و پارچه است. در حقیقت عمده مبلمان استیل را کلاف یا ساختمان اصلی آن تشکیل می‌دهد. پایه‌های مبل استیل بلندتر بوده و پشتی آن نیز صاف و بلند است. از مبلمان استیل بیشتر برای امورات رسمی‌تر مانند پذیرایی از مهمان استفاده می‌شود. برای نشیمن روزانه در خانه، مبل راحتی انتخاب مناسب‌تری است.

مبل استیل خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
با توجه به اینکه عمده کلاف مبل استیل را چوب تشکیل می‌دهد، معمولا مبل‌های استیل سنگین‌تر از مبل‌های معمولی هستند. جنس چوب کلاف استیل می‌تواند از چوب چنار، راش، گردو و یا چوب سفید باشد. در نظر داشته باشید که استفاده از هرکدام از این چوب‌ها قیمت نهایی متفاوتی را رقم خواهد زد. بهترین چوب برای ساخت مبل استیل، چوب گردو و راش است. چوب مصرفی و کلاف مبل باید از چوب درجه یک بوده و گره، پیچیدگی و پوسیدگی نداشته باشد. همچنین مهم است که در ساخت تمام اجزای یک مبل از یک نوع چوب یکسان استفاده شده باشد. در غیر اینصورت، قسمت‌های مختلف مبل، مقاوت یکسانی نسبت به ضربه، فشار و خش نخواهند داشت.

مبلمان استیل 1
در هنگام خرید مبل استیل، دقت کنید که وقتی روی آن می‌نشینید صدایی شبیه جیر جیر ندهد. این صدا یعنی اتصالات مبل به خوبی وصل نشده‌اند. همچنین با توجه به پایه‌های بلند آن، دقت کنید که مبل تراز باشد و روی سطح صاف لق نزند. موضوع بعدی که باید مورد دقت قرار دهید، بررسی رنگ به کار رفته بر روی آن است. روی سطح مبل دست بکشید تا از صافی و یکنواختی رنگ آن مطمئن شوید.

منبت در مبل استیل
مبل‌های استیل اغلب دارای منبت‌کاری در قسمت تاج مبل هستند. برخی چوب‌ها مانند گردو و راش بسیار برای منبت‌کاری مناسب هستند و درصورتیکه استفاده شوند، می‌توان روی آن‌ها طرح‌های خوب تمیزی درآورد. برخی چوب‌های دیگر در برابر منبت مقاوم نبوده و در حین کار می‌شکنند و احتمالا نتیجه کار، طرح زیبا و تمیزی درنخواهد آمد. منبت‌کاری رو مبل‌‌ها، بر روی قیمت آن‌ها تاثیر بسزایی دارد.
مبلمان استیل 3
پارچه مناسب برای مبل استیل
اولین قدم و ظاهری‌ترین مورد درباره پارچه مناسب مبل استیل، رنگ آن است. تناسب رنگ پارچه و چوب مبل بسیار حائز اهمیت است و این انتخاب رنگ باید به نحوی صورت پذیرد که با باقی عناصر دکوارسیون منزل نیز، همخوانی و همگونی داشته باشد.

مبلمان استیل 2
اغلب پارچه‌‌های استفاده شده در مبل استیل، دارای طرح‌‌هایی مانند مشبک یا گلدار می‌باشند. پارچه‌‌های گل برجسته برای این نوع از مبل بسیار پرطرفدار است و زیبایی خاصی نیز به مبل شما می‌بخشد.
دقت کنید اگر فضایی که مبل را برای آن خریداری می‌کنید، کوچک است، پارچه مبل خود را ساده‌تر انتخاب کنید و از خرید پارچه‌‌های با نقش خیلی شلوغ خودداری کنید، زیرا باعث کوچک تر دیده شدن فضا شده و همچنین باعث می‌شوند محیط شلوغ‌تر به نظر آید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.