وبلاگ

کالیته پارچه چیست و چه کاربرد هایی در صنعت مبل دارد !

کالیته پارچه چیست

کالیته چیست ؟ یا به عبارت دیگر کالیته پارچه چیست؟ کالیته را در واقع می‌توانیم نمونه‌هایی کوچک از پارچه‌ها بدانیم که طبق رنگ کدگذاری شده‌اند. از این نمونه‌ها عمدتا برای پارچه‌فروشی‌ها، تولیدی‌های مبل و پرده‌فروشی‌ها استفاده می‌شود. در انواع انواع کالیته مشخصات پارچه مانند جنس، رنگ و همچنین الیاف مصنوعی کدگذاری می‌شوند.در صنعت مبلمان با کالیته پارچه شما نمونه‌ای از محصول اصلی را در اختیار دارید .

می‌توانید با استفاده از آن‌ها پارچه مورد نظر برای روکش مبل را انتخاب کنید. کالیته پارچه مبل در مرحله نهایی ساخت انواع مبلمان راحتی و نمونه های دیگر نیز به کار برده می‌شود. در این مرحله، روکوبی مبلمان با پارچه‌هایی مخصوص انجام می‌شود و به این ترتیب ظاهر نهایی مبل شکل خواهد گرفت. در این مطلب از گروه مبلمان ویترا می‌خواهیم شما را با کالیته پارچه مبلی آشنا کنیم.

انواع الیاف مورد استفاده در کالیته پارچه مبل

در این بخش از مطلب ” کالیته پارچه چیست” قصد داریم الیاف مورد استفاده در این پارچه‌ها را به شما معرفی کنیم. مواردی که در این بخش به آن اشاره می‌کنیم در زمینه کاربرد کالیته رنگ نیز صدق می‌کنند و تنها منحصر به مبلمان نیست. اما کالیته رنگ چیست؟ کالیته رنگ مجموعه کوچکی از طیف رنگی است که علاوه بر صنعت مبلمان برای پرده و رنگ مو نیز کاربرد دارد. با این کالیته مشتری راحت‌تر می‌تواند رنگ مورد نظر خود را بر روی پارچه تصور کند و انتخابی هوشمندانه داشته باشد.

 معرفی کالیته پارچه

به صورت کلی کالیته پارچه مبل با استفاده از الیاف مختلفی تولید می‌شود. این خصوصیت نقش مؤثری در کیفیت ساختار هر یک از این پارچه‌ها ایفا می‌کند. کیفیت این الیاف یک خصوصیت مهم در ساختار پارچه‌های مبلی به شمار می‌آید و بر دوام آن‌ها تأثیر می‌گذارد. این ویژگی بر نحوه استفاده از پارچه مبلی و احساس راحتی افراد نیز تأثیر می‌گذارد.

مطالعه بیشتر : برای داشتن اطلاعات بیشتر و جذب ایده های متفاوت تر توصیه میشود مقاله بهترین مدل مبل راحتی را در وب سایت مطالعه کنید .

وزن پارچه به الیاف مورد استفاده در آن بستگی دارد !

وزن این پارچه‌ها هم به الیاف به کار رفته در این اقلام بستگی دارد. همواره به خاطر داشته باشید که داشتن یک مبل خوب به انتخاب تک‌تک اجزای به کار رفته در آن بستگی دارد. از پارچه‌هایی که برای روکش کردن مبل انتخاب می‌کنید تا سایر متریال مصرفی، در فرایند ساخت مبلمان کیفیت نهایی محصول را تعیین می‌کنند. بنابراین در این زمینه باید همه جوانب را در نظر داشته باشید.

بعضی از الیاف به کار رفته در این پارچه‌ها عبارتند از:

• الیاف طبیعی کالیته پارچه
• الیاف مصنوعی

الیاف طبیعی کالیته پارچه چیست؟

الیاف طبیعی کالیته چیست؟ طراحی و ساخت کالیته پارچه مبلی به کمک الیاف طبیعی بسیار رایج است. این پارچه‌ها در صنعت مبل‌سازی در حجم انبوهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این الیاف با مقاومت سایشی قابل توجه تولید می‌شوند. به همین دلیل دچار تغییر رنگ و یا سایش در اثر استفاده طولانی‌مدت نمی‌شوند. همین موضوع هم باعث بهبود کارایی این قبیل پارچه‌ها می‌شود. نخ کش شدن این پارچه‌ها نیز تاکنون مشاهده نشده است و این موضوع باعث حفظ سلامت مبلمان مورد استفاده شما می‌شود. برخی از مدل‌های الیاف طبیعی در برابر چروکیدگی مقاومت بالایی دارند.

کالیته پارچه

الیاف مصنوعی ساخت کالیته پارچه چیست؟

کالیته پارچه با استفاده از الیاف مصنوعی هم تولید می‌شود. از این الیاف بیشتر برای ساخت روکش‌های مبل استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که استحکام این نوع پارچه‌ها مقداری بیشتر از الیاف طبیعی پارچه‌ای است. این الیاف به سادگی قابل شستشو هستند و از این نظر کاربران را با مشکلی مواجه نمی‌کنند. در ساختار این الیاف مواد مصنوعی به کار برده شده‌اند و به همین خاطر بافت پارچه مقاومت بسیار بالایی پیدا می‌کند. از طرفی جذب رطوبت هم در این دسته پارچه‌ها به شدت محدود است و این موضوع مزایای قابل توجهی را برای شما دارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به چیدمان مبل هفت نفره را حتما مطالعه نمایید.

خصوصیات کاربردی کالیته پارچه مبل چیست؟

کالیته‌های پارچه مبلی در مبلمان ویترا با ویژگی‌های ظاهری و کاربردی به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. هر یک از این پارچه‌های مبلی با شکل ظاهری، رنگ‌بندی و طراحی منحصر‌به‌فردی ارائه می‌شوند و انتخاب میان آن‌ها بر اساس اصول خاصی انجام می‌شود.

کالیته چیست

رنگ‌ بندی پارچه‌ ها و تناسب آن‌ ها با سبک طراحی مبلمان

در طراحی کالیته پارچه مبلی به رنگ‌ بندی پارچه‌ ها و همچنین تناسب هر کدام از آن‌ها با سبک طراحی مبل  مانند  طراحی های مبل کلاسیک و … توجه زیادی می‌شود. برای نمونه در اتاق‌های کوچک که میزان تردد در آن‌ها زیاد است، بیشتر از پارچه‌ های مبلی که طرح‌های شلوغی دارند استفاده می‌شود. برای اتاق‌های نشیمن با ابعاد بزرگ و تردد بالاتر، به‌کارگیری پارچه‌هایی با تونالیته رنگی تیره و در بین رنگ‌های خنثی کارایی بسیار زیادی خواهد داشت و می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای در زیبایی دکوراسیون منزل شما داشته باشد.

در زمان خرید پارچه مبلی باید به خصوصیات ظاهری توجه داشته باشید.به همین دلیل نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید پارچه مبلی به خصوصیات ظاهری آن توجه ویژه داشته باشید. برای محیط‌هایی با حال و هوای کلاسیک و رسمی هم کالیته پارچه مبل روشن را توصیه می‌کنیم. در این محیط‌ها باید حتما به جنس و دوام این محصولات توجه داشته باشید تا در بلندمدت مشکلی از این نظر برای شما ایجاد نشود.

پیشنهاد می کنیم جهت خرید مبل راحتی به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

راهنمای جامع انتخاب کالیته پارچه برای مبل

در این قسمت از مطلب ” کالیته پارچه چیست” می‌خواهیم نکاتی کاربردی در خصوص انتخاب کالیته پارچه برای مبل را به شما معرفی کنیم. در صورتی که دوام طرح و رنگ مورد استفاده در این پارچه‌ها برای شما مهم است به سراغ رنگ‌های طوسی، کرمی و خاکستری بروید. با این کار تا چند سال نیازی به نظافت یا تعویض این پارچه‌ها پیدا نخواهید کرد.

کالیته پارچه مبلی

شما می‌توانید از دو مدل از این پارچه‌ها به منظور دیزاین مبلمان خود استفاده کنید. برای نمونه یک نوع کالیته پارچه مبل با رنگ‌های خنثی و یا طرح‌های ساده انتخاب کنید و یکی از آن‌ها را با رنگ‌های قوی مثل بنفش، زرد و قرمز در بخش‌های مختلف مبل خود تلفیق کنید. توصیه می‌کنیم رنگ هر یک از آن‌ها به هم مرتبط باشد و یا یک رنگ خنثی را با یک رنگ شاد به کار ببرید.

ویترا؛ یکی از بروزترین تولیدکننده های مبلمان ایران

با کالیته پارچه دیگر نیازی نیست فروشنده طرح و رنگ‌ها را با کامپیوتر به مشتری نشان دهد. چرا که با فیزیکی کردن این پارچه‌ها شما می‌توانید جنس آن‌ها را از نزدیک لمس کرده و ببینید. این کالیته‌ها به صورت دفترچه‌ای کوچک به یکدیگر متصل هستند و تنوع رنگی محصول مورد نظر را به شما نشان می‌دهند. همچنین در وقت مشتری و فروشنده صرفه‌جویی شده و مشتری می‌تواند از کیفیت نهایی محصول مطمئن شود.

گروه مبلمان ویترا بزرگ‌ترین شبکه تولید و فروش مبلمان در ایران است. مجموعه با در اختیار داشتن بیش از ۲۰ شوروم، مبلمانی با کیفیت صادراتی را به شکل مستقیم به بازار عرضه می‌کند. کالیته‌های پارچه مبلی ویترا با رنگ‌بندی گسترده‌ای در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و رنگ‌های آن‌ها با توجه به نیاز مشتریان در زمان طراحی مبل انتخاب می‌شوند.

کالیته رنگ مبل

 

سوالات متداول

کالیته پارچه چیست؟

کالیته را در واقع می‌توانیم نمونه‌هایی کوچک از پارچه‌ها بدانیم که طبق رنگ کدگذاری شده‌اند.

خصوصیات کاربردی کالیته پارچه مبل چیست؟

کالیته‌های پارچه مبلی در مبلمان ویترا با ویژگی‌های ظاهری و کاربردی به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. هر یک از این پارچه‌های مبلی با شکل ظاهری، رنگ‌بندی و طراحی منحصر‌به‌فردی ارائه می‌شوند و انتخاب میان آن‌ها بر اساس اصول خاصی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *