تزیین اتاق کودک با وسایل ساده

چیدمان و تزیین مینیمال اتاق کودک و نوجوان

تزیین اتاق کودک با وسایل ساده

چیدمان اتاق کودک با ساده‌ترین وسایل ممکن

تا به حال در مورد نحوه چیدمان اتاق کودک و راه‌ کارهای افزایش خلاقیت کودک با چیدمان مناسب اتاق کودک صحبت کرده‌ایم. امروز می‌خواهیم چیدمان اتاق کودک با ساده‌ترین وسایل ممکن را با هم بررسی کنیم.

تزئین اتاق کودک یکی از دغدغه‌های والدین است. استفاده از تزئینات و دکوراسیونی که مناسب کودک باشد و قابلیت ایجاد تنوع نیز داشته باشد، اغلب با هزینه‌های گزافی همراه است. یکی از بهترین راهکارها برای تزئین اتاق کودک به نحوی که هم زیبایی آن حفظ شود، هم فضای شاد و جذابی برای کودک ایجاد شود، استفاده از وسایل ساده و دم دستی، در عین حال ارزانیست که میتواند به رشد خلاقیت کودک نیز کمک کند. در ادامه با ما همراه باشید.

چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده 3
نوار چسب‌های تزئینی

یکی از روشهای ساده و در عین حال خلاقانه و زیبا، برای دکوراسیون اتاق کودک استفاده از نوارچسب‌های تزئینی است. نوارچسب‌های براق و رنگی را تهیه کنید و سپس با استفاده از آنها، اقدام به طراحی نقش بر روی دیوار اتاق کودک کنید. می‌توانید با کمک کودکتان، طرح‌ها را بر روی دیوار کشیده و در عین گذراندن وقت با فرزندتان، دکوراسیون متفاوتی را نیز برای اتاق رقم بزنید. قبل از شروع کار، طرحی را در نظر گرفته و سپس شروع به پیاده سازی آن کنید. با توجه به اینکه چسب ممکن است باعث کنده شدن رنگ شود، مرحله ایده و طراحی را قبل از شروع کار فراموش نکنید. این کار را روی در کمد، یا در اتاق خواب نیز میتوانید انجام دهید. دقت کنید که اینکار را به تنهایی به عهده کودک نگذراید، زیرا برای چسباندن نوارها، به صورت صاف و یکدست حتما حضور و کمک شما نیاز خواهد بود.

چیدمان به سبک ارگانیک دیزاین

چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده 1
تزئین اتاق با کاغذهای رنگی

کاغذ رنگی یکی دیگر از ابزارها و وسایل دم دستی است که قیمت چندانی هم ندارد. در عین حال با توجه به تنوع رنگ این کاغذها، استفاده از آنها در تزئینات اتاق فضایی دلنشین را فراهم خواهد کرد. برای استفاده از کاغذهای رنگی می‌توانید ابتدا یک سری طرح را بر روی آنها پیاده سازی کنید. این طرح‌ها بهتر است خیلی بزرگ نباشند. مثلا طرحهایی از ماه و ستاره بر روی کاغذ رنگی بکشید و سپس با کمک کودکتان آنها را ببرید. سپس یک قیمت از دیوار اتاق را در نظر گرفته و این طرحهای بریده شده را به صورت منظم و یا حتی نامنظم بر روی دیوار بچسبانید.

چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده 2
تزئین اتاق با اوریگامی

اوریگامی‌ هنر تا زدن کاغذ است به نحوی که شکل‌های مختلفی را بتوان خلق کرد. طرح‌های اوریگامی با یک تکه کاغذ مربع شکل شروع شده و با تا زدن کاغذ، بدون استفاده از قیچی برای بریدن آن ادامه می‌یابد تا به شکل خاصی برسد. این شکل ها تعداد زیادی از حیوانات، پرنده‌ها و … را در بر می‌گیرد. برای تا زدن روش‌های متفاوتی وجود دارد تا بتوان به ترکیبی از شکل‌های مختلف رسید. درست کردن اوریگامی با فرزندتان، هم به رشد خلاقیت و هنر او کمک خواهد کرد، هم در نهایت مجموعه بسیار زیبایی از پرندگان و حیوانات کاغذی خواهید داشت که با استفاده از آنها میتوان به تزئین اتاق کودک پرداخت. به طور مثال میتوان با استفاده از نخ، این طرحها را از سقف به صورت کوتاه و بلند آویزان کرد. همچنین می‌توانید یک حلقه فلزی تهیه کنید و اوریگامی‌هایی که ساخته اید را دور تا دور حلقه با استفاده از نخ آویزان کنید و سپس آن را به جایی بیاویزید.

انتخاب مناسب کوسن‌ها

چیدمان اتاق کودک با وسایل ساده 4

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.