وبلاگ

21 نکته برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

نوجوانان موجوداتی فوق العاده هستند. آنها تحصیل می کنند، تصمیمات آگاهانه می گیرند، به عنوان فردی مستقل ظاهر می شوند و خود را ابراز می کنند. روزهای تزئین مهد کودک، تصاویر حیوانات و چاپ فیلهای کارتونی گذشته است. اما نوجوانان به طور معمول آماده لوسترهای کریستالی نیستند. تغییر دکوراسیون می تواند چالش برانگیز باشد، اما انجام شدنی است. در حقیقت، با کمی راهنمایی، دکوراسیون اتاق خواب نوجوان توانایی نادری را برای ترکیب همه جنبه های زندگی فراهم می کند.

1. از ترکیب های پررنگ استفاده کنید

اجازه دهید روحیه مستقل آنها با ترکیب رنگی جسورانه خود را نشان دهند. قرمز، سفید و سیاه یک ترکیب کلاسیک و مناسب است.

دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

2. بگذارید یک قطعه از اتاق پاپ (رنگ تند) شود

اگر از مبلمان دستی یا عمومی استفاده می کنید، اجازه ندهید که شما را از ایجاد یک فضای الهام بخش دلسرد کند. یک قطعه یا یک گوشه را در نظر بگیرید و آن را با یک رنگ تند برجسته کنید. با ایجاد یک نقطه کانونی پر از سرگرمی، بقیه اتاق می تواند با وقار  شود.

بگذارید یک قطعه از اتاق پاپ (رنگ تند) شود

3. قفسه بندی زیادی فراهم کنید

زندگی یک نوجوان پرمشغله است – همه چیز دائماً اتفاق می افتد، می رود، و بهتر است قفسه های زیادی در دسترس باشد تا به او کمک کند تا زندگی او را منظم و در مسیر درست نگه دارد… و در حین انجام کار ظاهر خوبی داشته باشد.

مخصوصاً اگر اتاق خواب نوجوان کوچک است، استفاده از قفسه بسیار کمک کننده است؛ چون قفسه هایی که به دیوار نصب می شوند، فضای کمتری را اشغال می کنند. در این خصوص مقاله بهترين دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای اتاق های 4 تا 15 متر می تواند برای شما مفید باشد.

4. چاپهای هندسی پررنگ را انتخاب کنید

آنها نه تنها سرگرم کننده و جذاب هستند، بلکه ساختار یافته و سازمان یافته نیز هستند. این یک ترکیب عالی برای دکوراسیون اتاق خواب نوجوانی است که به اندازه ای آزادی و سرگرمی نیاز دارد.

5. ساده سازی، ساده سازی، ساده سازی

فضای اتاق نوجوان را با حداقل دکوراسیون تزئین کنید و از رنگ آمیزی زیاد اتاق بپرهیزید تا با او فضای تنفسی بدهید. پیشنهاد می شود درباره دکور آرامش بخش بخوانید.

ساده سازی در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

6. از رنگهای روشن استفاده کنید

جزئیات روشن و رنگارنگ، انرژی مثبت و شادی را به اتاق خواب اضافه می کنند و باعث نشاط نوجوان می شوند.

7. از تناژهای سیاه بهره ببرید

رنگ مشکی نهایت رنگ “بالغ” است و چند تناژ سیاه در فضای اتاق، آن را درجه یک می کند. ساده انجام می شود، به عنوان مثال، یک چراغ آویز سیاه و سفید، ممکن است همان چیز باشد.

استفاده از تناژ سیاه در اتاق نوجوان

8. جزئیات بازی را در آن بگنجانید

در حالی که آنها بزرگ می شوند، نوجوانان هنوز بزرگ نشده اند. بخشهایی از آنها هنوز چیزهای کوچک را دوست دارند.

9. از کاغذ دیواری استفاده کنید

انواع مختلفی کاغذ دیواری وجود دارد، از رنگ ها گرفته تا الگوها، چاپها تا تصاویر، پیدا کردن موردی که هم شما و هم نوجوانتان در مورد آن توافق داشته باشید کار خیلی سختی نیست. این امر به ویژه در پر کردن دیوارهای سفید و زیباسازی بسیار مفید است.

10. از “دیوار پنجم” استفاده کنید

سقف یک مکان عالی برای جذب نوجوان شما است – برخی از رنگ های انتزاعی، پوسترها، یا حتی ستاره های تاریک و درخشان همه گزینه های عالی هستند که سقف را به یک جزء جالب و پر از شخصیت در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان تبدیل می کند.

در دکوراسیون اتاق خواب ترکیه ای هم که یک دکور شیک و جذاب است، به سقف توجه خاصی می شود و سعی می شود که به این دیوار پنجم (سقف) رنگ و لعاب زیبایی داده شود.

سقف را برای دکور اتاق خواب نوجوان استفاده کنید

11. آن را مخلوط کنید

چاپهای ترکیبی برای اتاقهای نشیمن و هرجای دیگر مد روز است… چرا اتاق خواب دختران نوجوان شما نباشد؟ این نیز یک استراتژی تزئین کننده است. همانطور که سلیقه ها و علایق در حال تکامل و تغییر هستند، شما می توانید تکه های تزیینات را تغییر دهید بدون اینکه لازم باشد همه چیز را شروع کنید یا فضای التقاطی را به هم بزنید.

مخلوط سازی در دکور اتاق خواب نوجوان

12. یک پاتوق ایجاد کنید

نوجوان شما قرار است زمان زیادی را در اتاق خواب خود بگذراند. همچنین ممکن است اوضاع را برای او و دوستانش راحت کند. اگر فضای کافی دارید، یک جفت صندلی مبلی روکش دار کاملا ایده آل است.

13. کارهای هنری نوجوان پسند را انتخاب کنید

زمانی در زندگی آنها فرا می رسد که خیلی زود، نوجوانان دیگر نمی خواهند یک پوستر سیاه و سفید از مرلین مونرو یا هر چیز دیگری روی دیوار اتاق خواب خود داشته باشند. اگر آنها واقعاً چیزی را دوست دارند، بگذارید این نقطه کانونی هنری فضای آنها باشد.

کارهای هنری نوجوان پسند را انتخاب کنید

14. یک فضای کاری را ترکیب کنید

اگر می خواهید نوجوان شما در مدرسه موفق باشد، برای تسهیل این امر در اتاق خواب او فضای کاری ایجاد کنید. این امر به تمرکز وی در انجام وظایف کمک خواهد کرد.

15. روشنایی استراتژیک قرار دهید

صرف نظر از نور کلی اتاق، شما می خواهید واقعاً در نظر بگیرید که نوجوان شما به نور اضافی برای کجا نیاز دارد. البته یک چراغ مطالعه روی میز، یا آباژور نزدیک تخت ایده خوبی برای نوجوان است که عاشق خواندن قبل از خوابیدن است.

16. از پارچه های لوکس استفاده کنید

هر دختری دوست دارد کمی احساس نازنینی کند، و انداختن پارچه های لوکس در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان مخصوصا دخترانه به او احساس فوق العاده خاصی می دهد. به فرشهای نرم و راحت، خرید بالش خوشخواب مخملی نرم یا یک پتو شنلی نرم در پایین تخت فکر کنید.

دکوراسیون اتاق نوجوان با استفاده از پارچه های لوکس

17. تزئین اتاق خواب نوجوان با گیاهان

طبیعت آرامش بخش است و گیاهان راهی ساده و دوست داشتنی برای ترکیب طبیعت در فضای دکوراسیون اتاق خواب نوجوانان هستند. حتی اتاق های خواب بدون پنجره نیز می توانند زندگی گیاهی موفقی داشته باشند.

استفاده از گیاهان در اتاق خواب

18. مطابق با علایق تزئین کنید

به عنوان مثال، اگر نوجوان شما به جنبه های اتومبیل علاقه دارد، اجازه دهید اتاق خواب او با چند صندلی روکش دار وینیل و دیوار نقاشی شده از گاراژ، آن علاقه را به نمایش بگذارد.

19. یک عنصر منحصر به فرد را انتخاب کنید

با کمک در انتخاب یک عنصر منحصر به فرد که اتاق خواب نوجوان را از دوستانش جدا می کند، به نوجوان خود کمک کنید تا فردیت خود را بیان کند. این صندلی تخم مرغی آویز آکریلیک هم یک قطعه ارتباطی است و هم فضای آرامش.

استفاده از عنصر منحصربفرد در اتاق خواب نوجوان

20. برای ایجاد شور و نشاط مناسب برای نوجوان خود خلاق باشید

هر شخصیتی را می توان از طریق عناصر طراحی زیبایی بیان کرد. این ترفند یافتن طرحی است که نشان دهنده نوجوان شماست.

21. آن را کژوال و بکر حفظ کنید

به احتمال زیاد، نوجوان شما اتاق خواب خود را بکر نگه نمی دارد. این واقعیت را بپذیرید و متناسب با آن تزئین کنید. یک گیتار، کاغذ دیواری بزرگ، یک لحاف با بافت. همه اینها، و موارد دیگر، مثالهایی از عناصری هستند که فضای کژوالی را برای فضای نوجوان شما رقم می زنند.

دکور را بکر حفظ کنید

در این صفحه هم چند مدل دیگر از اتاق خواب نوجوان دخترانه و پسرانه را می توانید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.