فنگ شویی در خانه : + 11 روش جدید فنگ شویی در منزل

فنگ شویی در خانه

فنگ شویی در خانه : + 11 روش جدید فنگ شویی در منزل

فنگ شویی در محیط خانه

فنگ شویی در خانه

فنگ شویی فلسفه و هنری باستانی است که متعلق به کشور چین است. از هزار سال سال پیش چینی‌ ها قوانین فنگ شویی را در خانه های خود پیاده سازی می ‌کردند. بر اساس این قوانین، هر فضایی دارای انرژی مختص خودش است و با حفظ تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی بین اشیاه و فضا، سلامتی و خوشبختی برای انسان رقم می ‌خورد.

اگر به دنبال تعادل و هارمونی در خانه یا محل کار خود باشید، فنگ شویی جدیدترین راه معجزه آسا برای همه چیز هایی است که شما را آزار می دهد.

فنگ شویی در خانه باعث سالم و منظم شدن خانه های ما می شود و نیز نشان می دهد که ما چقدر با خانه های خود ارتباط داریم و به نوبه خود، چگونه می توانند بر روحیه و رفاه ما تأثیر بگذارند.

فنگ شویی در خانه چه معنایی دارد
فنگ شویی در حقیقت هنر و علم زندگی متعادل، هماهنگ و هم‌آوا بین انسان و طبیعت پیرامونش است. باعث می ‌شود با انجام تکنیک‌ ها و اصولی در نوع چیدمان و دکوراسیون پذیرایی خانه، جریان انرژی مثبت در زندگی تقویت شده و تاثیرات سودمندی در زندگی پدید آید.

فنگ شویی چه معنایی دارد؟

ترجمه لغوی فنگ شویی، آب و باد است. فنی که برای داشتن تناسب در دکوراسیون داخلی و چیدمان صحیح اشیا در ساختمان ‌های مسکونی، تجاری و.. به کار برده می‌ شود تا با تقویت و به جریان اندازی انرژی ‌ها بهترین اثر را بر روی سلامت، شادی، موفقیت و.. بگذارد.

مهمترین اصلی که در فنگ شویی باید رعایت شود، پرهیز از بی ‌نظمی و همچنین انباشتگی اشیاه است. همچنین با توجه به اصول قنگ شویی، استفاده از رنگ های متناسب و قراردادن وسایل در جهت های درست می توان به هدف فنگ شویی دست پیدا کرد.

فنگ شویی در دکوراسیون

در فنگ شویی هر رنگ مفهومی دارد و دارای شکل و تصویر خاصی است. همچنین هر کدام از قسمت های خانه، دارای انرژی خاصی است که لازم است با چیدمان صحیح اشیا و استفاده از رنگ های مناسب انرژی ‌های مرتبط با آن بخش را تقویت کرد.

28 نکته "انتخاب رنگ در دکوراسیون" داخلی منزل و ...

در فنگ شویی رنگ قرمز برای خوش شانسی به کار برده می ‌شود. بهترین انتخاب برای درب ورودی منزل، استفاده از این رنگ است. رنگ های زرد و بنفش رنگ های متناسب و سودمند برای روحیه انسان هستند. استفاده از این رنگ ‌ها در اتاق نشیمن یا اتاق خواب، تاثیر بسزایی در انرژی روحی انسان دارد.

فنگ شویی در دکوراسیون

چند قانون ساده فنگ شویی

برای این که دکوراسیون و چیدمان منزل شما طوری طراحی شود که برای شما نشاط و آرامش بیاورد و انرژی آزادانه در جریان باشد، در زیر چندین قانون و روش را برای چیدمان منزل در فنگ شویی ارائه می دهیم:

 • استفاده از آیینه در خانه، جهت جذب و به حرکت انداختن انرژی به کار می ‌رود. همچنین آیینه ‌ها نقش بسزایی در تغییر انرژی دارند. اگرچه در فنگ شویی چیدمان منزل مهم است که آیینه‌ ها باید کامل بوده و به شکلی طراحی نشده باشند که اشیاه را تکه تکه و شکسته نشان دهند.
 • نور طبیعی و هوای تازه، یکی از عناصر مهم برای به جریان انداختن انرژی مثبت فنگ شویی هستند. باز کرده پنجره و عدم استفاده از پرده‌ های کلفت و تیره که مانع از ورود جریان نور به خانه می ‌شوند، باعث ورود نور و هوای تازه به خانه شده و جربان انرژی را به حرکت وا می دارد. نور طبیعی می تواند احساس خوشبختی و مثبت تری در ما ایجاد کند. در صورت امکان از پرده های نازک برای فنگ شویی در خانه استفاده نمایید و نور طبیعی را به حداکثر برسانید.
 •  خانه خود را از شلوغی پاک کنید. انباشته کردن وسایل باعث ساکن ماندن و گیر کردن انرژی در گوشه و کنار خانه می ‌شود. وسایلی که دوست ندارید، وسایلی که از آنها زیاد استفاده نمی ‌کنید، وسایلی که از آن زیاد دارید و فضا را شلوغ کرده ‌اند را جمع کرده و آنها را ببخشید. دور ریختن انباشتگی ‌ها اگرچه سخت است و در ظاهر از شما انرژی می‌ گیرد، اما با باز شدن فضا و به جریان افتادن انرژی مثبت در خانه، شما انرژی ‌ای بیش از آنچه از دست داده ‌اید را مجددا احیا می ‌کنید. بهم ریختگی چیزی غیر از ایجاد ناراحتی دیداری نیست: بهم ریختگی زیاد مانع از شفافیت فکر می شود و می تواند از نظر عاطفی ما را سنگین کند. فنگ شویی در خانه آرایی، کمتر به داشتن خانه ای کاملاً شیک و بیشتر به ایجاد یک محیط شاد و سالم می پردازد.
 • به کاربردن نقاشی‌ های متعدد در خانه، می تواند انرژی محیطی را در راستای سلامتی، دانش، عشق و خانواده افزایش دهد. بطور مثال برای آفزایش طول عمر و سلامتی از عکس ‌های طبیعی، دختران زیبا، درخت های کاج و صنوبر در دیوار سمت راست خانه استفاده می ‌شود.
 • از انباشته کردن لباس‌ ها، پشت درب اتاق‌ ها خودداری کنید. می ‌توان با کم کردن لباس ها، از انباشتگی آنها کاسته و باقی لباس‌ ها را نیز درون کمد، با نظم و ترتیب نگه داشت. انباشتگی لباس در پشت در اتاق جریان انرژی را مسدود کرده و چرخه آن را از کار می‌ اندازد.
 • گوشه‌ ای از خانه را برای خلوت خودتان اختصاص دهید. مهم نیست این گوشه، در کدام قسمت خانه است، صرفا باید جایی باشد که شما در آن احساس امنیت می ‌کنید و می توانید زمانی را برای تنها بودن، تخیل، استراحت و تفکر به خود اختصاص دهید.
 • سرعت جریان انرژی را کاهش دهید. شما با نحوه چیدمان منزل ایرانی جریان را به روشی موج دار و زیبا تبدیل نمایید که اطراف خانه شما را به طور یکنواخت دور بزند. به طور مثال، با یک فرش طرح دار روی زمین، کارهای هنری روی دیوار ها یا حتی یک میز ورودی گرد این کار را انجام دهید.
 • مسیر ورودی درب جلو را واضح نگه دارید. در چیدمان منزل در فنگ شویی درب جلو بسیار مهم است. این درگاه اصلی است که از طریق آن انرژی وارد خانه شما می شود. برای این کار به طور مثال می شود آینه نصب کنید.

چند قانون ساده فنگ شویی

 • تعادل پنج عنصر را حفظ کنید. پنج عنصر زمین، چوب، آتش، آب و فلز می توانند به صورت فیزیکی یا نمادی در خانه شما وجود داشته باشند. به عنوان مثال، شما می توانید عنصر آتش را با رنگ گرم مانند قرمز و نارنجی نشان دهید، یا می توانید آتش واقعی را با یک شومینه یا یک شمع روشن داشته باشید.

افرادی که دارای مشکلات پرخاشگری هستند باید توجه داشته باشند که عناصر آتش بیش از حد به عنوان بخشی از دکوراسیون خود نداشته باشند. برعکس، تیپ های شخصیتی فاقد انگیزه باید عناصر آتش بیشتری را در خانه های خود تزریق کنند تا توسط آنها تقویت شوند.

 •  نمادگرایی های منفی را حذف کنید. نمادگرایی یا سمبولیم ها دائماً ما را بطور روزمره بمباران می کند. در خانه محیط هایی ایجاد می کنیم که اغلب نمایانگر ترس و چالش های ما هستند. ما ناخواسته با داشتن نمادهای موجود در فضای خود، چالش های موجود در زندگی خود را تقویت می کنیم.

راه حل این است که این چالش ها را ارزیابی کنید و تشخیص دهید که به صورت نمادین در فضای شما نشان داده می شوند یا خیر. نمادها را بردارید و مواردی که می خواهید جذب کنید را جایگزین آن نمایید.

تاثیر رنگها از نظر روانشناسی ( 0 تا 100 Color psychology )
 •  تعادل ایستگاه های کاری در آشپزخانه

برای فنگ شویی در خانه بسیاری از کارشناسان آشپزخانه پیشنهاد می دهند یک شکل مثلثی بین یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی تنظیم شود و یا یک عنصر چوبی بین سینک ظرفشویی و اجاق گاز قرار دهید. در این حالت، چوب به عنوان یک عنصر کاهش دهنده بین دو نیروی مخالف عمل می کند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.