12 توصیه مفید برای چیدمان منزل

12 توصیه مفید برای چیدمان و دکوراسیون منزل

12 توصیه مفید برای چیدمان منزل

۱۲ توصیه مفید برای دکوراسیون خانه شما

داشتن خانه‌ای زیبا با دکوراسیونی چشم‌نواز برای هر کدام از ما جذاب است. ممکن است بارها پیش آمده باشد که در اینترنت به عکس خانه‌هایی با دکوراسیون خاص و زیبا نگاه کرده و دوست داشته باشیم که توانایی دکور کردنی به چنین زیبایی را داشته باشیم. برای طراحی دکوراسیون خانه، قوانین خاصی وجود ندارد. اما نکاتی هست که به ایجاد جذابیت بصری و زیبایی محیطی کمک شایانی می‌کند. لازم است که این زمینه خلاق باشیم و اندکی تصوراتمان را تغییر بدهیم.

توصیه‌های کاربردی

۱- از شلوغ کردن و چیدن وسایل بیش از حد و اضافه در خانه خودداری کنید. شلوغی بیش از حد فضا، زیبا به نظر نمی‌رسد. بهتر است وسایل اضافه را از دور و برتان جمع کنید.

۲- مرکز توجه ایجاد کنید. به جای تغییرات گسترده و هزینه‌بر در کل خانه، یک قسمت را که بیشتر مورد توجه است انتخاب کرده و تغییر بدهید. چون تغییرات در بخش محدودی اتفاق می‌افتد هم هزینه کمتری متحمل می‌شوید و هم قادر خواهید از مواد با کیفیت‌تری استفاده کنید. مثلا می‌توانید کاشی‌های اطراف شومینه را عوض کنید و از طرح و رنگ جدیدی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که تغییرات انجام شده نباید فضای خانه را از یکدستی خارج کند.

۳- از عکس‌هایتان یک نمایشگاه کوچک درست کنید. یکی از دیوارهای خانه را انتخاب کرده و قسمتی از آن را با عکس‌های خانودگی و یا هر عکس دیگری که دوست دارید پر کنید. می‌توانید تابلوهایی با سایزهای متفاوت را در این قسمت و در کنار هم به دیوار بیاویزید. یادتان نرود قبل از شروع کار و سوراخ کردن دیوار، طرح کلی نحوه چیدمان عکس‌ها بر روی دیوار را، روی کاغذ ترسیم کنید.

فنگ شویی در محیط خانه

۱۵توصیه 1

۴- یک دیوار را انتخاب کنید و آن را با کاغذ دیواری دلخواه بپوشانید. بهتر است رنگ و طرح کاغذ دیواری را متضاد با رنگ فعلی اتاق انتخاب کنید تا کنتراست رنگ ایجاد شده، محیط را متفاوت جلوه دهد.

۵- در خرید وسایل و تزئینات خانه، سادگی را فراموش نکنید. استفاده از وسایل پرزرق و برق در کنار هم، تنها باعث می‌شود که هیجکدام از آنها دیده نشوند.

۶- یک قسمت از خانه را به گل و گیاه اختصاص دهید. می‌توانید یک میز پشت پنجره بگذارید و روی آن را با گلدان‌هایی که دوست دارید، پر کنید.

۷– از قاب عکس یا تابلوهای نقاشی، برای زیباتر کردن دیوار استفاده کنید. تابلو را نباید زیاد بالا نصب کنید تا در مرکز دید چشم باشد.

۱۵توصیه 3

۸- هنگام خرید وسایل جدید، به اندازه آنها با مقیاس خانه‌تان توجه کنید. ممکن است میزی که در مغازه خوب و متناسب به نظر میرسد، برای منزل شما زیادی بزرگ باشد.

۹- از وسایل دکوری بیش از حد استفاده نکنید. استفاده از وسایل تزئینی و دکوری، اگرچه میتواند اثر خوبی روی فضا بگذارد، اما استفاده بیش از حد از این وسایل، محیط را شلوغ و بهم ریخته می‌کند.

۱۰- نورپردازی مناسب خانه را فراموش نکنید. ایجاد نورپردازی مناسب، جلوه محیط را بیشتر خواهد کرد.

۱۱- دیوارهای پشت سینک ظرفشویی و اجاق‌گاز را فراموش نکنید. می‌توان از کاشی‌های زیبایی برای این دو ناحیه استفاده کرد که ضمن ایجاد تفاوت با محیط کلی آشپزخانه، به زیبایی آن می‌افزاید.

۱۲- روی کانتر آشپزخانه را با وسایل تزئینی شلوغ نکنید. کانتر ویوی بیرونی و اولیه از آشپزخانه شماست. سادگی آن باعث می‌شود دکور و زیبایی درون آشپزخانه بیشتر بنظر برسد.

چیدمان پذیرایی ال شکل

۱۵توصیه 2

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.