وبلاگ

بهترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل [+10 چیدمان زیبا]

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل

در خانه های امروزی ایرانی متداول ترین شکل اتاق های پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه ها مستطیل یا مربعی است. بسیاری از افراد تصور می کنند که چیدمان لوازم در فضاهای مربعی شکل راحت تر است و در فضاهای مستطیل شکل چیدمان لوازم مختلف باعث می شود که عبور و مرور راحت نباشد. وجود فضا برای عبور و مرو و زیبایی و جذابیت فضا هر دو در طراحی دکوراسیون باید مد نظر قرار گیرد؛ اما توجه به اصول دکوراسیون داخلی کمک می کند که از فضایی که در اختیار دارید، بیشترین بهره را ببرید. به این معنی که فضای داخلی منزل شما در عین زیبایی، راحت نیز باشد. در این مقاله ۱۰ مدل از بهترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل معرفی می شود. (چنانچه تمایل به خرید مبلمان منزل دارید، می‌توانید از مدل‌های متنوع موجود در ویترا دیدن کنید)

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل

۱. چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل: هم نشینی غذاخوری و پذیرایی در کنار هم

در صورتی که کشیدگی فضای پذیرایی زیاد بوده و از طرفی نیاز است که بخشی از فضای پذیرایی به غذاخوری اختصاص داده شود، بهتر است که در بخشی از فضا میز و صندلی قرار داده شود و با قرار دادن یکی از مبلمان در پشت فضای غذاخوری، محدوده نشیمن و غذاخوری از یکدیگر تفکیک شوند.

۱. چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل: هم نشینی غذاخوری و پذیرایی در کنار هم

 

۲. استفاده از مبلمان استیل برای شکستن فضای پذیرایی مستطیلی بزرگ

برای چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی بزرگ استفاده از مبلمان استیل پیشنهاد خوبی است. مبلمان استیل یا سلطنتی که در انواع ۷ و ۹ نفره طراحی شده اند، برای سالن های پذیرایی بزرگ گزینه خوبی به شمار می روند. در صورتی که کاناپه در انتهای سالن و چیدمان دو دویی قرینه در مقابل آن باشد، فضا مجلل و رسمی به نظر می رسد. از انواع مبل چستر گروه مبلمان ویترا دیدن فرمایید.

۲. استفاده از مبلمان استیل برای شکستن فضای پذیرایی مستطیلی بزرگ

 

۳. چیدمان مبل در پذیرایی که با فضای نشیمن یکیست

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل در شرایطی که فضای پذیرایی و نشیمن یکی است، توصیه می شود که تلویزیون در مرکز سالن قرار بگیرد. دو مبل در دو طرف تلویزیون قرار بگیرند. میز قهوه و سایر لوازم تزئینی در بقیه فضا پخش شوند. وسایل دکوری و تزئیناتی نباید در پشت مبل های تکی پنهان شده باشند، مگر اینکه تزئیناتی باشند که روی دیوار نصب شوند.

۳. چیدمان مبل در پذیرایی که با فضای نشیمن یکیست

۴. در پذیرایی مستطیلی بزرگ با عرض کم میز ناهارخوری در انتهای سالن قرار گیرد

در سالن های پذیرایی با عرض کم، در صورتی که میز ناهار خوری با مبلمان ست باشد، بهتر است که مبلمان در انتهای سالن قرار گیرد. به این ترتیب کمی از فضای طول پر شده و فضا مربعی به نظر می رسد.

۴. در پذیرایی مستطیلی بزرگ با عرض کم میز ناهارخوری در انتهای سالن قرار گیرد

 

۵. استفاده از مبل های ۷ نفره در پذیرایی کوچک

در چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی کوچک از ست های ۷ نفره استفاده می شود. در ست های ۷ نفره توصیه می شود که مبل های ۲ نفره یا ۳ نفره مقابل هم چیده شده و دو مبل یک نفره در کنار هم روبروی تلویزیون قرار بگیرند. بدیهی است که انتخاب مبل های ۹ نفره در چنین فضایی می تواند بدترین انتخاب باشد.

 

 

۶. استفاده از مبل های ترکیبی در چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

استفاده از مبلمان ترکیبی نیز در سالن ها پذیرایی مستطیل شکل ایده خلاقانه ای است. برای مثال مبل ال ۷ نفره که در کنار مبل راحتی یا کلاسیک تک نفره قرار می گیرد. استفاده از نیم ست ۵ نفره در کنار یک صندلی راک چوبی یا کاناپه راحتی چستر به همراه دو مبل تک نفره کلاسیک و دو عدد پاف نیز فضایی زیبا خلف می کند.

۶. استفاده از مبل های ترکیبی در چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

 

۷. استفاده از تک مبل در چیدمان پذیرایی مستطیل

در صورتی که بعد از چیدن مبلمان در فضاهای مستطیل شکل بخش هایی از طول پذیرایی خالی ماند، استفاده از تک مبل ها برای پر کردن بخشی از فضا زیبایی و جذابیت خاصی به فضا می بخشد. استفاده از میزهای کوچک با وسایل تزئینی کوچک، قاب های عکس و سایر لوازم تزئینی قطعا در افزایش زیبایی فضا تاثیرگذار است.

۷. استفاده از تک مبل در چیدمان پذیرایی مستطیل

 

۸. استفاده از نیم ست ها در فضای پذیرایی مستطیل شکل کوچک

در صورتی که فضای پذیرایی خیلی کوچک باشد، باز هم شما می توانید در دکوراسیون داخلی فضای منزل خود از مبلمان استفاده کنید. در چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل با اندازه کوچک از مبلمان نیم ست استفاده می شود.
نیم ست های مورد استفاده در این فضاها ممکن است از یک مبل ۲ نفره همراه با ۳ مبل تک نفره باشد یا کاناپه ۳ نفره همراه با دو عدد مبل تک نفره. در نیم ست ها معمولا، مبل های ۳ نفره روبروی تلویزیون قرار داده شود و مبل های تک نفره رو به روی هم قرار داشته باشند. برای خرید مبل کلاسیک از جدیدترین محصولات ویترا دیدن فرمایید.

۸. استفاده از نیم ست ها در فضای پذیرایی مستطیل شکل کوچک

 

۹. استفاده از مبلمان ال در پذیرایی مستطیل شکل

در صورتی که فضای پذیرایی باریک و عرض آن کم باشد، مبلمان ال بهترین پیشنهاد برای این قبیل فضاهاست. به ویژه اگر فضای نشیمن و پذیرایی یکی باشد. طراحی خاص این مبلمان ها به گونه ای است که تعداد افراد بیشتری را در خوی جای می دهد.

۹. استفاده از مبلمان ال در پذیرایی مستطیل شکل

 

۱۰. بهترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی بزرگ

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی بزرگ نسبت به چیدمان در فضاهای کوچک راحت تر است. برای چیدمان مبل ها در این قبیل فضاها، شما این امکان را دارید که کاناپه های ۳ و ۲ نفره را در مقابل هم بچینید.. سپس مبل های تک نفره را در کنار کاناپه ها قرار دهید.
علاوه بر این در چنین فضایی می توان کاناپه را با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم قرار داد و فضای جانبی یکی از کاناپه ها که در طول مستطیل قرار دارد، توسط مبل تک نفره پر شود. در این مدل چیدمان حالتی شبیه ال به وجود می آید. برای خرید جهیزیه عروس از محصولات بینظیر ویترا دیدن فرمایید.

 

۱۰. بهترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی بزرگ

 

در آخر…

چیدمان و طراحی مبل تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و راحتی فضا دارد. برخلاف تصور افراد با چیدمان هنرمندانه و خلاقانه مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل هم می‌توان از فضا و امکانات موجود بیشترین استفاده را برد. در این مقاله چندین مدل زیبا از بهترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی معرفی شد.

در صورتی که برای خرید مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی نیاز به مشاوره دارید، مشاوران با تجربه ویترا آماده هرگونه خدمات مشاوره ای در رابطه با انتخاب، خرید و طراحی دکوراسیون داخلی هستند. ویترا یک فروشگاه اینترنتی عرضه کننده محصولات تولید سایر تولید کنندگان نیست، بلکه یکی از معتبرترین تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان در کشور مطرح است. تولید محصولات با کیفیت و عرضه آن با قیمت هایی معقول و مناسبی علت اصلی محبوبیت ویتراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.