وبلاگ

۹ مدل چیدمان مبل فضای کوچک مربعی و مستطیلی

چیدمان مبل فضای کوچک

زندگی در آپارتمان های کوچک که امروزی باعث شده که انسان از فضایی که در اختبار دارد، حداکثر استفاده را کند. از نظری بسیاری از افراد زندگی در این قبیل فضاها محکوم به حذف بسیاری از لوازم و تجهیزات مورد نیاز است ، اما افرادی که تجربه و دانش در رابطه با دکوراسیون داخلی دارند، اصلا اینطور فکر نمی کنند. از نظر این افراد در صورتی که در انتخاب و چیدمان لوازم دقت کنیم، فضایی دلچسب ، راحت و آرامش بخش خواهیم داشت. ما نیز برای اینکه در این زمینه در کنار شما باشیم، محتوای این مقاله را به چیدمان مبل فضای کوچک مربعی و مستطیلی اختصاص داده ایم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید باشد.

انواع چیدمان مبل فضای کوچک

۱. چیدمان مبل فضای کوچک مربعی یا مستطیلی با استفاده از مبل های ال

یکی از بهترین مدل چیدمان مبل فضاهای کوچک مربعی و مستطیلی مبل های ال هستند این مبل های به دلیل نداشتن دسته فضای کمتری اشغال می کنند. علاوه بر این مدل خاص این نوع مبل ها این امکان را فراهم می کند که به اشکال مختلف چیده شوند. به گونه ای که نه تنها فضای بسیار کمتری در مقایسه با سایر انواع مبل ها اشغال می کنند، بلکه برای تعداد افراد بیشتری نیز قابل استفاده باشند.

چیدمان مبل هفت نفره در فضای کوچک

۲. استفاده از نیم ست های راحتی برای فضای کوچک

معمولا مبل‌ های نیم ست ۵ نفره برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. نیم ست ها از کاناپه ۳ نفره به همراه دو مبل تک نفره یا از دو کاناپه ۲ نفره و ۳ نفره تشکیل می شوند. در انتخاب نیم ست نیز باید فضایی که در اختیار است، مد نظر قرار گیرد. معمولا در فضای کوچک، کاناپه ۳ نفره روبروی تلویزیون قرار داده می شود. مبل های تک نفره نیز روبروی هم قرار می گیرند. معمولا مبل کلاسیک و استیل در مقایسه با مبل راحتی فضای بیشتری اشغال می کنند. به همین دلیل استفاده از مبل های راحتی برای فضاهای کوچک مناسب تر است.

مطالعه بیشتر : چنانچه تمایل به خرید کاناپه تک دارید، از مدل‌های متنوع موجود در ویترا مبل دیدن کنید.

۳. چیدمان گرد مبلمان مناسب برای فضاهای کوچک

چیدن مبلمان به صورت ردیفی در کنار دیوار، در فضاهای کوچک چندان مناسب نیست. در صورتی که عرض فضا کافی باشد، به عبارتی در فضاهای مربعی چیدمان گرد باعث می شوند که افراد راحت تر با یکدیگر ارتباط داشته باشند. این نحوه چیدمان زیبایی خاصی نیز به فضا می بخشد.

۴. استفاده از مبل های تکی بدون دسته در فضا های کوچک

از آنجایی که مبل تک نفره فاقد دسته هستند، در هر جهتی امکان چیدن دارند. علاوه بر این با توجه به اینکه این مبل ها فاقد دسته هستند، فضای کمتری اشغال کرده و مانعی در رفت و آمد ایجاد نمی کنند. بهتر است مبل های تکی به صورت گرد در اطراف میز وسط چیده شوند. میز وسط می تواند به عنوان نقطه کانونی باشد.

بیشتر بدانید : چنانچه تمایل دارید درباره اصول چیدمان مبل راحتی ۸ و ۹ نفره بیشتر بدانید، شما را به مطالعه این مقاله در وب سایت دعوت میکنم .

۵. استفاده از نیمکت به جای مبل های تک نفره

در صورتی که مبلمان متشکل از دو کاناپه بزرگ ۲ و ۳ نفره است، بهتر است به جای استفاده از مبل های تک نفره در کنار آنها از نیمکت های کوچک در کنار آن استفاده شود.

چیدمان مبل راحتی در فضای کوچک

۶. در فضاهای مربعی و مستطیلی کوچک مبل ها در اطراف نقطه کانونی چیده شوند ! 

چیدمان مبل فضای کوچک مربعی یا مسطتیلی بهتر است در اطراف شومینه یا تلویزیون باشد. در واقع شومینه یا تلویزیون به عنوان نقطه کانونی عمل کرده و مبلما در اطراف آن چیده می شوند. معمولا کاناپه های ۲ و ۳ نفره مقابل هم در کناره های تلویزیون یا شومینه قرار داده می شوند.نقطه قابل ذکر این است که در طراحی دکوراسیون فضای داخلی منزل لزومی ندارد که همیشه نقطه کانونی تلویزیون یا شومینه باشد.

گاهی میز قهوه خوری یا مرکز اتاق به عنوان نقطه کانونی انتخاب شده و مبل ها در اطراف آن چیده می شوند. قرار دادن مبل های تکی یا صندلی در جلوی نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون فصای داخلی باعث برجسته شدن آن می شود. به این ترتیب اگر از مهمان خود دعوت کنید که روی آن بنشیند، ناخودآگاه به عنوان کانون توجه قرار می گیرد. پیشنهاد می شود درباره دکوراسیون اتاق خواب عروس بخوانید.

۷. استفاده از سه قطعه مبل در فضای کوچک مربعی

یکی از بهترین مدل های چیدمان مبل فضای کوچک مربعی استفاده از سه قطعه مبل است. برای این اتاق باید بزرگترین مبل در یک جهت از اتاق قرار داده شود. در دو طرف این مبل میز عسلی قرار گرفته و در مقابل آن ۲ یا ۳ میز تکی کوچک قرار داده می شود. در فضای وسط نیز جا برای میز باریکی است.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به چیدمان مبل هفت نفره در فضای کوچک را حتما مطالعه نمایید.

۸. چیدمان مبل سه قطعه ای در فضای کوچک مستطیلی

در صورتی که فضای پذیرایی یا نشیمن مستطیلی کوچک است، بهتر است، کاناپه های ۲ یا ۳ نفره روبه روی هم قرار داده شوند. در سمت راست آنها دو صندلی تک نفره و در سمت چپ نیز مبل بک نفره قرار داده شود. این نحوه چیدمان با قرینه سازی به جذابیت فضا می افزاید. در قسمت مرکز مبل ها از مبل های مستطیل و باریک استفاده می شود که فضای کمتری اشغال کند. کنار مبل های دو نفره نیز می توان از میز عسلی کوچک استفاده کرد. از انواع مبل چستر گروه مبلمان ویترا دیدن فرمایید.

 

چیدمان مبل در خانه های کوچک ایرانی

۹. چیدمان مبل ۷ نفره در فضای کوچک مستطیلی شکل

در شرایطی که اتاق پذیرایی یا نشیمن خانه مستطیلی است، توصیه می شود که از ۲ تکه کاناپه ۲ یا ۳ نفره استفاده شود. کاناپه ها روبروی هم قرار داده شوند. دو مبل تک نفره در سمت راست و سمت چپ قرار گیرند. از میزهای کوچک در یک سمت از مبل های بزرگ استفاده شود و میزی بزرگ در قسمت وسط مبل ها قرار گیرد. این گونه چیدمان قرینه مبل ها باعث ایجاد نظم خاصی در فضای داخل اتاق پذیرایی خواهد شد. برای خرید مبل کلاسیک از جدیدترین محصولات ویترا دیدن فرمایید.

بیشتر بخوانید: برای گرفتن ایده های متنوع برای چیدمان مبل هفت نفره در فضای کوچک و در پذیرایی شما را به دیدن و مطالعه مقاله مربوطه در ویترا مبل دعوت میکنم تا بتونانید بهترین ایده ها را برای دکوراسیون فضای مورد نظر خود انتخاب کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به چیدمان خانه کوچک را حتما مطالعه نمایید.

نکات مهم در چیدمان مبل در فضای کوچک

زیرا فضا را شلوغ تر و کوچک تر از اندازه واقعی نشان می دهد.اگر فضای منزل شما به صورت مستطیلی شکل و کوچک است، می توانید میز تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید و دیوار مقابل آن را به یک مبل راحتی بزرگ اختصاص دهید و در صورت کافی بودن فضا یک یا دو مبل تک نفره به شکل زاویه دار بگذارید تا تمامی افراد خانواده بتوانند از این فضا استفاده کنند و به تلویزیون مسلط باشند. چیدمان مبل در خانه های کوچک

برای یافتن بهترین حالت مبلمان برای فضای کوچک سعی کنید که چندین چیدمان مختلف را امتحان نمایید و ببینید که کدام سبک چیدمان جلوه خاص تری به فضای کوچک منزلتان می بخشد. چیدمان مبل در فضای کوچک  انتخابی باید به نحوی باشد که در آن احساس راحتی داشته باشید. برای این منظور می توانید یکی از وسایل منزل مانند تلویزیون یا شومینه را به عنوان نقطه کانونی و مرکزی انتخاب کنید و سپس مبل ها را به سبک های متفاوت در اطراف آن بچینید.

از دیگر موارد مهمی که برای چیدمان مبل برای فضای کوچک باید به آن توجه کنید تعادل در فضا است. در واقع باید مبلمان و سایر وسایل دکوراسیون داخلی خود را به نحوی انتخاب نمایید که ابعاد آن ها متناسب با فضا باشد. رعایت این نکته موجب بزرگ تر جلوه دادن فضای کوچک منزل می شود. جهت خرید جهیزیه عروس کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: برای داشتن اطلاعات بیشتر شما میتوانید مطالب مربوط به راهنمای انتخاب  بهترین رنگ برای خانه های کوچک را در وب سایت مطالعه کنید .

کلام آخر

چیدمان اصولی و صحیح مبلمان در فضاهای کوچک باعث می شود، فضا بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این فضا جذاب و زیبا به نظر برسد. چیدمان مبل فضای کوچک با فضای بزرگ و وسیع متفاوت است. در فضاهای کوچک باید از میلمان مناسب برای این قبیل فضاها استفاده کرد. به عنوان مثال مبل بدون دسته یا ال برای فضاهای کوچک مناسب هستند یا مبل های راحتی در مقایسه با مبل های کلاسیک و استیل فضای کمتری اشغال کرده، برای ااستفاده در این فضاها توصیه می شوند.

خرید از تولید کنندگان مبل به مراتب بهتر از خرید از فروشگاه هایی است که تنها عرضه کننده هستند؛ زیرا علاوه بر کیفیت تضمین شده، محصولات با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار داده می شود. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره برای خرید یا طراحی دکوراسیون با ویترا تماس بگیرید. پیشنهاد می شود درباره چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل بخوانید.

 

سوالات متداول

بهترین مدل چیدمان مبل فضاهای کوچک مربعی و مستطیلی چیست ؟

یکی از بهترین مدل چیدمان مبل فضاهای کوچک مربعی و مستطیلی مبل های ال هستند این مبل های به دلیل نداشتن دسته فضای کمتری اشغال می کنند. علاوه بر این مدل خاص این نوع مبل ها این امکان را فراهم می کند که به اشکال مختلف چیده شوند. به گونه ای که نه تنها فضای بسیار کمتری در مقایسه با سایر انواع مبل ها اشغال می کنند، بلکه برای تعداد افراد بیشتری نیز قابل استفاده باشند.

نکات مهم در چیدمان مبل در فضای کوچک چیست ؟

برای چیدمان مبل در فضای کوچک باید به نکاتی توجه نمود تا بتوان فضایی دلنشین و زیبا به وجود آورد. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره نمود. اولین نکته در رابطه با چیدمان مبل در خانه های کوچک این است که تعیین کنید کدام یک از مبل هایتان برای شما ضروری تر و کاربردی تر هستند. به عنوان مثال اگر بزرگ ترین مبل را برای این منظور انتخاب کرده اید سایر مبل ها را بر اساس آن بچینید و سعی کنید از منسجم قرار دادن مبل ها در کنار یکدیگر بپرهیزید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *