توصیه مفید برای چیدمان بالکن

بهترین چیدمان و دکوراسیون بالکن و تراس

توصیه مفید برای چیدمان بالکن

راه‌هایی برای زیباسازی بالکن خانه

در زندگی امروزه، بالکن‌ها و استفاده مناسب از آن‌ها به دست فراموشی سپرده شده است. اغلب ما به بالکن فقط به عنوان جایی برای پهن و خشک کردن لباس‌های شسته شده نگاه می‌کنیم. برخی دیگر بالکن را تبدیل به انباری دم دستی خودشان کرده‌اند و وسایل زائد را بر روی آن نگه می‌دارند. هر ازگاهی شاید به برخی از بالکن‌ها بر بخوریم که تعدادی گلدان بر روی آنها خودنمایی می‌کند.

داشتن بالکن با یک طراحی زیبا، میتواند محلی برای آرامش و تجدید قوا باشد. بالکن شما هرچقدر هم کوچک باشد میتوانید راهی برای زیباسازی و استفاده از آن پیدا کنید. در ادامه به بیان چند ایده برای زیباسازی بالکن‌ها خواهیم پرداخت:

 

استفاده از گل و گیاه در بالکن

گیاهان در بالکن تقریبا مهمترین المان هستند. ایجاد فضای سبز حتی با حضور چند گلدان کوچک و بزرگ، بر روی روحیه ما که در شهر و دور از طبیعت زندگی می‌کنیم تاثیر بسزایی می‌گذارد. اگر بالکنتان فضای چندانی ندارد، می‌توانید از گلدان‌هایی که بر روی نرده‌های بالکن نصب می‌شوند استفاده کنید و ویوی بسیار زیبایی برای خودتان ایجاد کنید. گلدان‌های آویز دار انتخاب بعدی برای فضاهای کوچک بالکن‌ها هستند. در نتیحه شما می‌توانید یا گلدان‌ها را از دیوار، یا از سقف بالکن آویزان کنید و فضای زمینی بالکن را برای استفاده‌های دیگر باز نگه دارید.

بالکن 4

استفاده از چمن مصنوعی در بالکن

این ایده شاید خیلی لوکس و حتی ناشدنی به نظر برسد. اما لحظه‌ای فکر کنید و بالکنتان را تصور کنید که با چمن مصنوعی و سبزی پوشانده شده است. حس خوبی ندارد؟ اینکار حس بودن در فضای سبز و طبیعت را به شدت القا میکند و می‌توانید حتی چای عصرگاهیتان را بر روی چمن‌ها، روی بالکن صرف کنید.

دلیل محبوبیت مبل‌های بزرگ

بالکن 3

استفاده از میز و صندلی‌های کوچک

برای بالکن دنبال مبلمان بزرگ و رسمی نیستیم. گرچه که اگر بالکن بزرگی دارید می‌توانید از مبل راحتی نیز بر روی آن استفاده کنید، اما درحال حاضر اغلب بالکن‌ها جمع و جور هستند. بنابراین به دنبال میز و صندلی‌های کوچک بگردید. برخی از میز و صندلی‌ها تاشو هستند و زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید، به راحتی جمع شده و در گوشه‌ای قرار می‌گیرند. سعی کنید از رنگ‌های روشن و شاد برای میز و صندلی‌ها انتخاب کنید. مثلا ترکیب رنگ قرمز با سبزی گلدان‌های روی بالکن، بسیار قشنگ خواهد بود.

بالکن 2
استفاده از باکس‌های چوبی

باکس‌های چوبی یکی از کارآمدترین وسایل در زندگی امروزه هستند. هرجا به کمبود فضا برمی‌خوریم، تعدادی از آنها را بر روی دیوار نصب کرده و وسایلی را دورن آنها می‌گذاریم. این باکس‌ها برای روی بالکن هم کارآمد و قابل استفاده هستند. تعدادی از این باکس‌ها را بر روی دیوارهای بالکن نصب کنید و گلدان‌ها را داخل آنها بچینید. لازم نیست همه طبقات باکس با گدان و گیاه پر شود، از وسایل تزئینی طبیعی دیگر نیز میتوان استفاده کرد. مثلا صدف‌ها و گوش‌ماهی بزرگ، یا سنگهای زیبا انتخاب‌های مناسب دیگری برای قرارگیری در باکس و تزئین بالکن هستند. میتوان حتی یکی دو کتاب نیز داخل این قفسه‌ها برای لحظات استراحت در بالکن قرار داد.

بالکن 1

آنچه در طراحی بالکن خانه مهم است این است که به یاد داشته باشید که بالکن را به فضایی برای لذت بردن شخصی و آرامش داشتن تبدیل کنید. بالکن برای شماست و بنابراین آن را به هر طریقی که دوست دارید دیزاین کنید. لازم نیست حتما وسایل گران قیمت و تزئینی عجیب و غریب خریداری کنید، گاهی تعدادی کوسن و پارچه رنگ و وارنگ، برای زیباسازی آن کافی است.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.