چیدمان پاییزی منزل

چیدمان و دکوراسیون پاییزی منزل

چیدمان پاییزی منزل

چگونه دکوراسیونی پاییزی داشته باشیم؟

پاییز فصل برگ‌ریز هزار رنگ، یکی از زیباترین فصول سال محسوب می‌شود. با تمام شدن تابستان و تغییر فصل، تاریکی زود هنگام هوا در پاییز می‌تواند بر روی خلق و خو و روحیه تاثیر بگذارد. تغییر دکوراسیون خانه، همیشه یکی از راه‌های مثبتی است که حال و هوای خانه و ساکنینش را عوض می‌کند. با تغییر فصل به پاییز، میتوان با دادن تغییراتی در دکوراسیون خانه، نمودهایی از پاییر را مهمان خانه کرد و از زیبایی آن لذت برد. البته که منظور ما این نیست که کل دکوراسیون خانه عوض شود، این کار نه مقرون به صرفه است و نه توصیه می‌شود. با تغییرات کوچکی اما می‌توان پاییز دل‌انگیز را در گوشه و کنار خانه مهمان کرد.

کوسن‌ها و رویه‌های مبل پاییزی

یکی از ساده‌ترین و موثرتین راه‌ها تغییر رویه کوسن‌ها به رنگهای زرد و نارنجی و قرمز پاییزی است. تغییر رویه کوسن‌ها را می‌توان هم در نشیمن و هم در اتاق‌خواب استفاده کرد. راه دیگر استفاده از پارچه‌هایی با تم رنگی پاییز است که از آنها به عنوان لباس یا روکش مبل استفاده کنیم. لازم نیست که پارچه‌ها کل مبل را بپوشانند یا حتما بعنوان لباس مبل دوخته شوند. با انتخاب پارچه‌های کلفت‌تر میتوان آنها را بر روی پشتی مبلها پهن کرد و مبلمانی پاییزی ایجاد کرد.

fall decor 1
استفاده از برگهای پاییزی

برگ‌های زرد و نارنجی پاییز، یکی از زیباترین المان‌های این فصل هستند. راه رفتن بر روی آن و شنیدن خش خش برگها زیر پا، کاریست که تقریبا همه ما کرده‌ایم و از آن لذت برده‌ایم. حالا برای داشتن دکوراسیون پاییزی، تعداد از آنها که زیر پا له نشده‌اند را با تم‌ها رنگی مختلف جمع کنید و به خانه ببرید. با استفاده از اسپری براق کننده، آنها را تمیز و براق کنید. همچنین این کار باعث می‌شود به راحتی خرد نشوند. حالا میتوان کارهای مختلفی با این برگها کرد. مثلا یک یا دو تا از برگ‌ها را روی صفحه کاغذ سفید بچسبانید و آن را در قاب عکس قرار دهید. یک قاب عکس پاییری ساده ولی بسیار زیبا خواهید داشت. راه دیگر استفاده از یک شاسی نقاشی است. سایزی که میخواهید انتخاب کنید و روی آن را چسب بزنید. سپس برگ‌ها را روی شاسی ریخته و بگذارید بصورت تصادفی هرکجای تابلو که می‌خواهند پخش شوند. بعد از اینکه چسب و برگ‌ها روی آن خشک شدند، می‌توانید آن را بعنوان یک تابلوی زیبا به دیوار بزنید.

بهترین رنگ‌های استفاده شده در خانه‌های کوچک

استفاده از المان‌های پاییزی

کدوتنبل و خرمالو هر دو بعنوان میوه‌های پاییزی شناخته می‌شوند. میتوان یک ظرف زیبا انتخاب کرد و تعدادی خرمالو داخل آن چید و بصورت دائمی روی میز جلوی مبل قرار داد. کدوتنبل نارنجی و خوشرنگ را هم میتوان بر روی یکی از قفسه‌ها بعنوان تزئین قرار داد. فقط یادتان نرود در صورتیکه اینکار را می‌کنید، هر از گاهی میوه‌ها را بررسی کنید که خراب نشوند. بهتر است زود به زود عوضشان کنید.

استفاده از تابلوهایی با عکس‌های پاییزی

یکی دیگر از راههای ساده و ارزان، استفاده از تابلوهای عکس با تم پاییز است. این عکس‌ها میتواند کار خودتان باشد یا با یک جستجوی ساده از اینترنت آن ها را دنلود کنید.. یک قسمت از دیوارخانه را تبدیل به نمایشگاه عکس کرده و آن قسمت را پر از عکس‌های پاییزی کنید. بعد ببینید چقدر حس و حال پاییز به نشیمن‌تان وارد شده.

fall decor 2

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.