وبلاگ

۰ تا ۱۰۰ نحوه چیدمان مبل کلاسیک + معرفی بهترین نوع چیدمان

نحوه چیدمان مبل کلاسیک

 در این مطلب به نحوه چیدمان مبل کلاسیک در منزل و نکات تکمیلی آن می‌پردازیم. مبل‌های کلاسیک از محبوب‌ترین انواع مبلمان خانگی هستند که از سال‌های دور تاکنون در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌شوند. این نوع از مبل در عین حال که نسبتا ساده است، جلوه بسیار زیبایی دارد. سادگی، اصالت، راحتی و دکوراتیو بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از مبل هستند. اما این مبل زیبا نیز باید به بهترین شکل چیده شود تا با دکوراسیون هماهنگ شود. در واقع انتخاب یک چیدمان نامناسب برای این نوع مبل می‌تواند برعکس عمل کند و زیبایی دکوراسیون را کاهش دهد.

اصول چیدمان مبل کلاسیک

برای این که مبل کلاسیک را به بهترین شکل در خانه یا محل کار خود قرار دهید، باید در ابتدا با اصول چیدمان مبل کلاسیک آشنایی داشته باشید. با رعایت این اصول در هنگام چیدمان می‌توانید بهترین نوع چیدمان مبل کلاسیک را علاوه بر زیبایی، کارایی محیط را نیز داشته باشید و احساس راحتی را در محیط ایجاد کنید. در ادامه مهم‌ترین نکات برای چیدمان مبل کلاسیک را باهم بررسی می‌کنیم:

• قبل از شروع چیدمان مبل کلاسیک باید نقطه مرکزی اتاق نشیمن را مشخص کنید و دکوراسیون خود را با توجه به این نقطه انجام دهید
• رعایت فاصله در میان قطعات مبل بسیار مهم است. به طور مثال اگر محیط مدنظر شما دارای فضای بسیاری است، نباید مبل‌ها فاصله زیادی از یکدیگر داشته باشند
• همیشه در بهترین نوع چیدمان مبل کلاسیک، شاهد رعایت تقارن هستیم. توجه به تقارن و چینش مبل بر این اساس باعث افزایش زیبایی و فضای خالی محیط می‌شود
• قطعات مبل را به‌صورت ترکیبی در کنار هم قرار دهید و از قرار دادن مبل‌های هم اندازه در کنار هم خودداری کنید. برای مثال قرار دادن دو مبل تک‌نفره در کنار هم، دکوراسیون شما را به‌کلی خراب می‌کند

بهترین نوع چیدمان مبل کلاسیک در ابعاد مختلف

چیدمان مبل کلاسیک

برای این که بتوانیم مبل‌ کلاسیک را در شرایط مناسبی قرار دهیم، باید ابعاد و شکل فضای مورد نظر را در بررسی کنید. چرا که ابعاد، نوع کاربری و ظاهر اتاق نشیمن و یا هر مکان دیگری که برای قرار دادن مبل در نظر گرفته‌اید، باید با نوع چیدمان همخوانی داشته باشد. در ادامه راهنما چیدمان مبلمان کلاسیک در حالت‌های مختلف را باهم بررسی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با جدیدترین دیزاین منزل ۲۰۲۴  کلیک کنید .

نحوه چیدمان مبل کلاسیک در منزل کوچک

امروزه در بیشتر خانه‌ها دیگر خبری از اتاق‌های نشیمن بزرگ و دلباز نیست و بیشتر خانه‌ها از فضای کمی برخوردار هستند. در اتاق‌های نشیمنی که فضای کمی وجود دارد نیز می‌توان از مبل‌های کلاسیک استفاده کرد، اما باید به چند مورد بررسی کرد. باید توجه کنید که نباید در این گونه فضاها مبل‌ها را به دیوار بچسبانید. مبل‌ها را کمی از دیوار دور کنید تا فضای اتاق نشیمن بازتر و بزرگ‌تر جلوه کند. همچنین در این موقعیت لازم نیست که از مبل‌های ۷ نفره و بزرگ استفاده کنید؛ در بسیاری از موارد مبل‌های ۵ نفره برای چیدمان مبل کلاسیک اتاق نشیمن کوچک مناسب هستند.

نحوه چیدمان مبل کلاسیک روی فرش

برای این که بهترین چیدمان مبل کلاسیک بر روی فرش را داشته باشید، باید از یک فرش زیبا و متناسب با رنگ مبل‌ها برای کف اتاق نشیمن استفاده کنید. بهتر است ابعاد فرش به‌گونه‌ای باشد که تمام تکه‌های مبل کلاسیک دور آن قرار بگیرند و فرش زیر مبل نرود. هرچند که می‌توانید از فرش‌های بزرگ استفاده کنید و تمام مبل‌ها را بر روی آن قرار دهید.

مدل چیدمان مبل کلاسیک

نحوه چیدمان مبل کلاسیک در منزل دارای نشیمن بزرگ

برای چیدمان مبل کلاسیک در اتاق نشیمن بزرگ، انتخاب‌ های گسترده‌تر و متنوع‌ تری دارید. برای این گونه فضاها می‌توانید از مبل‌های کلاسیک ۹ نفره که شبیه به انواع مبلمان راحتی هم هستند ، استفاده کنید که به‌خوبی فضا را پر می‌کنند. همچنین باید مبل‌ها را به‌گونه‌ای قرار دهید که فاصله زیادی میان آن‌ها ایجاد نشود. برای ایجاد یک جلوه بهتر برای مبل‌های کلاسیک در خانه‌های بزرگ می‌توانید از انواع وسایل تزئینی مانند تابلو و گلدان برای پوشاندن فضای خالی استفاده کنید.

چیدمان مبل کلاسیک در اتاق گفتگو

از مبل‌‌‌های کلاسیک می‌توانید برای اتاق‌هایی استفاده کرد که محل گفتگو هستند. چیدمان شما در این شرایط باید چیدمان به‌گونه‌ای باشد که گفتگو برای افراد آسان و لذت‌بخش باشد. بهتر است که قطعات مبل کلاسیک را باید به وسط اتاق نزدیک کنید و طوری آن‌ها را روبروی هم قرار دهید که طرف‌های مکالمه به‌خوبی همدیگر را ببینند. از یک میز هم می‌توانید در میان مبل‌های کلاسیک استفاده کنید تا گفتگو در شرایط بهتری انجام شود.

اگر اتاق شما به شکل مربع است، بهتر است برای دکوراسیون آن از مقاله چیدمان پذیرایی مربع استفاده کنید تا یک چیدمان جذاب داشته باشید.

چیدمان مبل کلاسیک ۹ نفره

نکاتی برای جذابیت بیشتر ‌مبل کلا‌سیک

مبل‌ های کلاسیک به خودی‌ خود زیبا هستند مانند انواع مبلمان چستر فیلد و می‌توانند با قرارگیری در خانه شما، جلوه بسیار جذابی را به وجود بیاورند. اما این گونه مبل‌ها نیز نیازمند مواردی هستند که آن‌ها را تکمیل می‌کنند و در نتیجه زیبایی محیط را افزایش می‌‌دهند. در ادامه مواردی را باهم بررسی می‌کنیم که در کنار چیدمان اصولی مبل کلاسیک، بسیار عالی عمل می‌کنند.

  • انتخاب یک طرح رنگی متناسب با زمینه

در اتاق‌ های نشیمن علاوه بر مبل‌ها عناصر دیگری مانند تلویزیون، میز تلویزیون، آینه، کمد و کشو، فرش، لوستر و… قرار دارند. مبل‌ های کلاسیک باید ظاهری داشته باشند که با عناصر ذکرشده، همخوانی و تناسب داشته باشد. رعایت کردن این نکته به‌ خودی‌ خود زیبایی مکان مورد نظر را افزایش می‌دهد. برای مثال اگر تم کلی وسایل منزل شما دارای رنگ‌ های جیغ است، نمی‌توانید از یک مبل کلاسیک با رنگ گردویی استفاده کنید. در مقابل، مبل‌های کلاسیک در بازه رنگی کرم، سفید، عاجی، گردویی، طلایی و نقره‌ای در کنار عناصری با رنگ مشابه، شرایط خوبی را به وجود می‌آورند.

  • رعایت تناسب میان دیوار و مبل کلاسیک

فرقی ندارد که دیوار خانه شما از جنس کاغذدیواری، رنگ‌روغنی و یا بلکا است؛ باید رنگ مبل‌های کلاسیک خود را با رنگ دیوار هماهنگ کنید. این کار برای احساس یکنواختی و ایجاد ظاهری ارگونومیک صورت می‌گیرد. برای مثال اگر رنگ‌های خنثی را برای مبل کلاسیک خود ترجیح می‌دهید، کاغذدیواری‌های ساده ترکیب خوبی را برای شما به وجود می‌آورند.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با روش ست کردن مبلمان با دکوراسیون کلیک کنید .

  • از نورپردازی مناسب استفاده کنید

نورپردازی نقش موثری را در دکوراسیون کلاسیک ایفا می‌کند. به طور مثال برای بهبود شرایط نورپردازی منزل خود می‎توانید در کنار صندلی‌ها و مبل‌ها از چراغ‌های دیواری ساخته شده از جنس شیشه روکش‌دار یا مات با جزئیات طلاکاری شده استفاده کنید.

  • به‌کارگیری لوازم جانبی مبل کلاسیک

لوازم جانبی می‌توانند در افزایش زیبایی چیدمان مبل کلاسیک موثر باشند. البته در این باره باید دقت بالایی به خرج دهید، چرا که لوازم جانبی می‌توانند تاثیر منفی داشته باشند. برای مثال گلدان‌های دارای جزئیات و نقش برجسته، شمعدان‌های برنجی و آباژورها می‌توانند جلوه زیبایی را در کنار مبل کلاسیک ایجاد کنند.

تهیه بهترین مبل‌ های کلاسیک از مبلمان ویترا

در این مطلب به بهترین مدل چیدمان مبل کلاسیک و اصول چیدمان مبلمان کلاسیک پرداختیم و نکاتی را معرفی کردیم که در چیدمان هرچه بهتر این نوع مبل موثر هستند. اگر شما هم می‌خواهید منزل یا محیط کار خود را با مبل‌های کلاسیک زیباتر کنید، گروه مبلمان ویترا شرایطی عالی را برای خرید این مبل‌ها ایجاد کرده است. همین حالا می‌توانید برترین مدل‌های مبل از جمله مبل کلاسیک را با قیمت رقابتی از فروشگاه ما خریداری کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به ابعاد تخت خواب را حتما مطالعه نمایید.

سوالات متداول

۱ – متریال استفاده‌ شده در مبل کلاسیک چیست؟
در بیشتر مواقع تنها از چوب برای ساخت اسکلت، پایه‌ها و دسته‌های مبل کلاسیک استفاده می‌شود.

۲ – آیا می‎‌توان از مبل کلاسیک به‌صورت تکی استفاده کرد؟
استفاده از مبل کلاسیک به‌صورت تکی، برخلاف سایر مبل‌ها جلوه خوبی ایجاد نمی‌کند.

۳ – مبل کلاسیک در کجا استفاده می‌شود؟
بیشتر کاربرد مبل‌های کلاسیک مربوط به اتاق نشیمن منازل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *