اندازه استاندارد در دکوراسیون

اندازه استاندارد در دکوراسیون

اندازه استاندارد در دکوراسیون

آشنایی با اندازه‌های استاندارد در دکوراسیون داخلی

داشتن دکوراسیونی زیبا و متناسب، در گرو چیدمانی متناسب و استاندارد است. استفاده از وسایل استاندارد و چیدمان آنها به شیوه درست و منجر به زیبایی فضا خواهد شد، در فضای داخلی تعادل ایجاد خواهد کرد و همچنین احساسی خوب و آرام در مخاطبین ایجاد خواهد کرد.

ممکن است شما در ذهنتان تمام دکوراسیون داخلی منزلتان را تصور کرده باشید. حتی راجع به رنگ و طرح‌های مورد استفاده نیز شکی نداشته باشید. اما آیا مطمئنید که وسایلی که خرید می‌کنید استاندارد هستند و اندازه‌های آنها، با فضای مورد نظر شما یکسان خواهد بود؟ آیا ممکن نیست بعد از خریدن آنها، به مشکل و چالشی در جای دادن و چیدن آنهاف به نحوی که فکر میکردید بر بخورید؟ با ما همراه باشید.

ابعاد استاندارد در دکوراسیون داخلی نشیمن

اتاق نشیمن جایی است که رفت و آمد در آن زیاد اتفاق می‌افتد.. تقریبا ممکن است همه افراد خانواده ، حتی گاهی دوستان و فامیل در این فضا دور هم جمع شوند. بنابراین اندازه مبل‌ها، نوع چیدمان و میزان فضایی که برای رفت و آمد در این فضا در نظر می‌گیرید مهم است. فضای استاندارد و کافی برای رفت و آمد بین مبل‌ها بین ۷۵ تا ۹۰ سانتی‌متر است و در صورتی که میزهای عسلی را از قبل جلوی مبل‌ها قرار می‌دهید لازم است حدود ۳۰ سانتی‌متر از مبل‌ها فاصله داشته باشند. این فاصله برای میز وسط مبل حدود ۳۵ سانتی‌متراست.

سایزدرست
ابعد استاندارد در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

مهمترین عضو اتاق‌خواب، تختخواب است. تختخواب‌ها دراندازه‌های مشخصی تولید می‌شوند و بسته به نیاز و سلیقه شما دراستفاده از هر کدام از آنها، می‌توان باقی وسایل اتاق را تهیه کرد. اما اگر اتاق کوچکی دارید و قصد استفاده از تخت دونفره کینگ سایز دارید، باید عملا قید استفاده از هر وسیله دیگری در اتاق خواب را بزنید. امروزه استفاده از تخت‌های کم جا، میتواند گزینه مناسبی برای اتاق‌خواب‌های کوچک باشد. بعد از اینکه تصمیم گرفتید چه تختی را داخل اتاق خواب مورد استفاده قراردهید، سپس سراغ وسایل دیگری از قبیل میز آرایش خواهید رفت. چیدمان وسایل باید جوری باشد که رفت و آمد نفرات از داخل اتاق خواب به بیرون به راحتی انجام شود و وسیله زائد یا راه مارپیچی در این مسیر نباشد. اندازه مناسب برای این امر ۷۰ سانتی متر است.

چیدمان به سبک ارگانیک دیزاین

سایزدرست1
ابعاد استاندارد در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت‎های خانه محسوب می‌شود. محل قرار گیری سه عنصر اصلی و مهم آشپزخانه یعنی یخچال، سینک ظرفشویی و اجاق گاز، ارتباط مستقیم با کارایی و عملکرد مناسب چیدمان فضا دارد. فضای مابین این ۳ عنصر اصلی را به اصطلاح مثلث کار در آشپزخانه می‌نامند. برای انجام کارها، ممکن است به میزی در آشپزخانه نیاز داشته باشید، یا کانتر آشپزخانه این نیاز شما را مرتفع می‌سازد. اندازه مفید و متناسب برای میز یا کانتر، بسته به اینکه تمایل داشته باشد نشسته یا ایستاده کارها را انجام بدهید بین ۵۵ تا ۹۱ سانتی متر است.

ابعاد استاندارد دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی

سینک‌های روشویی متفاوتی در بازار با سایزهای مختلف وجود دارند. بسته به میزان فضایی که در سرویس بهداشتی در اختیار دارید، یکی از آنها را می‌توانید انتخاب کنید. برخی از این سینک‌ها دارای قفسه‌هایی در بالا و پایین آن هستند که میتواند برای قرارگیری وسایلی مانند صابون و یا حوله‌های اضافه مورد استفاده قرار بگیرند. اندازه توالت فرنگی نیز بسته به نیاز شما دارد. افراد بلندقد ترجیح میدهند کمی قد توالت فرنگی را بلندتر انتخاب کنند. یا افراد درشت هیکل، ممکن است با سایزهای کوچک و جمع و جور توالت فرنگی احساس راحتی نداشته باشند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.