روکش مناسب مبل

راهنمای انتخاب مبل بر اساس روکش

روکش مناسب مبل

خرید مبلمان یکی از چالش‌های بزرگ در دکوراسیون منزل است. عوامل مختلفی را باید در هنگام خرید در نظر گرفت تا هزینه نسبتا بالایی که برای خرید مبل پرداخت می‌شود، به هدر نرود و پاسخگوی نیازها باشد. اغلب باخرید مبل خوب و با کیفیت، ممکن است سالهای طولانی از آن استفاده کنیم و قصد تعویض آن را هم نداشته باشیم. در عین حال، عموما بسیاری از افراد تنوع‌طلب هستند؛ در نتیجه احتمال اینکه بخواهند تغییر و تحولی در دکوراسیون محیط زندگی خود بدهند زیاد است. از آنجایی که برای اغلب مردم هزینه مهم است، بیشتر به دنبال راهکارهای نه چندان گران برای این تغییرات می‌گردند. بنابراین توصیه ما به شما این است که در هنگام خرید مبل، رنگ روکش آن را جوری انتخاب کنید که دست و پایتان را برای تغییرات محیطی نبندد. اگر رنگی که انتخاب میکنید قابلیت ست شدن با طیف گسترده ای از رنگها را نداشته باشد، عملا خودتان را گرفتار تکرار کرده‌اید. در ادامه به معرفی رنگهایی که هارمونی بالایی برای ست شدن با رنگهای دیگر دارند، می‌پردازیم.

رنگ کرم:
رنگ کرم یکی از بهترین رنگ‌ها برای مبلمان است. این رنگ در عین گرم بودن، برای هماهنگ شدن با بقیه رنگ‌ها، بسیار انعطاف‌پذیر است. این رنگ کلاسیک، اغلب کنار قهوه‌ای سوخته و مشکی استفاده می‌شود. اما در عین حال، رنگهای آبی، خاکستری، قرمز و زرشکی نیز به خوبی با آن ست می‌شوند.

روکش مناسب مبل
رنگ خاکستری:
خاکستری رنگ محبوبی است که تقریبا کنار همه رنگها می‌نشیند. اگر خاکستری تیره‌تری را انتخاب کنید، دیوارها و پرده‌های شما میتواند هر رنگ روشنی باشد. سفید، آبی آسمانی، زرد، قرمز و حتی بنفش. خاکستری روشن یا طوسی نیز بصوورت جداگانه و مستقلی با رنگهای دیگر ست می‌شود. شما میتوانید طوسی را با سرمه‌ای، قرمز، نارنجی سفید و سبز چمنی ست کنید.

اندازه استاندارد در دکوراسیون

روکش مناسب مبل3
رنگ سفید:

رنگ سفید نیاز به معرفی ندارد؛ رنگی که حس روشنایی و پاکیزگی دارد و در عین حال، یک مکمل خوب برای هر رنگی محسوب می‌شود. فقط لازم است دقت کنید که اگر قصد خرید مبل سفید رنگ را دارید، حتما پارچه آن از انواع ضد لک باشد؛ زیرا رنگ سفید زودتر از باقی رنگ‌ها کثیف و لکه‌دار می‌شود و اگر نتوان آن را تمیز کرد، مجبور می‌شوید خیلی زود روکشروکش مبل را عوض کنید.

روکش مناسب مبل1
رنگهای طبیعی:
آبی آسمانی و سبز کمرنگ نیز میتوانند انتخاب‌های مناسبی برای مبل باشد.این رنگها با تمام رنگهای طبیعی هارمونی خوبی دارند.

روکش مناسب مبل7
رنگ قهوه‌ای:
همه طیف رنگ قهوه‌ای مناسب روکش مبل نیست. بهترین طیف آن، قهوه‌ای سوخته است که به راحتی با رنگ‌های گرم، شتری،خردلی و سفید ست می‌شود.

روکش مناسب مبل6

رنگ‌های خنثی شده:
هر رنگی، یک رنگ مکمل نیز دارد. اگر مقداری از رنگ مکمل یک رنگ به آن اضافه شود، به آن رنگ خنثی شده می‌گویند. بطور مثال آبی خنثی شده، مقداری رنگ نارنجی در درون خود دارد.

روکش مناسب مبل8
رنگ شتری:
این رنگ طبیعی و گرم، در کنار آبی، مشکی و بادمجانی تیره بسیار خوب عمل می‌کند. همچنین از زنگهای قرمز، سفید، نارنجی و قهوه‌ای نیز میتوان در کنار آن استفاده کرد.

روکش مناسب مبل4
مبلمان چرم:
برخی از رنگهای تند و محدودکننده، وقتی در مبلمان چرم مورد استفاده قرار می‌گیرند، کمتر محدود‌کننده به‌نظر می‌رسند. مثلا مبلمانی با چرم زرشکی، هم شفافیت و روشنی دارد، هم در در کنار رنگهای دیگر خاصیت مستقل بودن خودش را حفظ می‌کند. در کنار آن می‌توان از رنگهای قهوهی، سفید، مشکی و کرم نیز استفاده کرد.

انواع میز نهارخوری

روکش مناسب مبل5

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.