چیدمان به سبک ارگانیک دیزاین

بهترین نمونه چیدمان و دکوراسیون ارگانیک

چیدمان به سبک ارگانیک دیزاین

دکوراسیون به سبک ارگانیک دیزاین

معماری ارگانیک یا ارگانیک دیزان یک فلسفه در معماری است که هارمونی و هماهنگی میان انسان و جهان طبیعی یا همان طبیعت را دنبال می‌کند. در این نوع معماری، شکل‌ها و فرم‌ها، اغلب بصورت خطوطی نامنظم طراحی شده و به نظر می‌رسند، تا به فرم‌های موجود در طبیعت شبیه باشند.

در معماری ارگانیک، هدف ترکیب طراحی ساختمان و دیزاین آن با طبیعت است، نه تحمیل آن. تعیین محدوده مشخص و دقیق برای این سبک آسان نیست. اما در تعریف کلی، این مفهوم، روابط هماهنگ بین جزء و کل را در خود نهان دارد، در عین اینکه با فرآیندهایی طبیعی مانند زاد و ولد، رشد، نمو و مرگ و هرچیز دیگری که بصورت طبیعی اتفاق می‌افتد نیز در ارتباط است.

ORGANIC 1

مفهوم اولیه ارگانیک

قوی‌ترین ساخت و سازهای معماری ارگانیک را میتوان غارهایی نامید که بدست انسان‌های اولیه تراشیده و ساخته شده‌اند. ایده معماری ارگانیک فقط به لفظ ارتباط بیرونی ساختمان با محیط‌ طبیعی اطرافش اشاره ندارد، بلکه در حقیقت از پنجره تا کف‌سازی تا وسایلی که در داخل ساختمان طراحی و بکار می‌روند نیز، جزئی از معماری ارگانیک هستند. در ارگانیک دیزاین از فرم‌های طبیعی الهام گرفته می‌شود و قوس و منحنی‌های زیادی در آن استفاده می‌شود. بالعکس از خطوط راست و گوشه‌های قائم در این سبک خبر چندانی نیست. در طراحی‌های این سبک از فرم حشرات، انسان، درختها و هرچیز دیگری در طبیعت برای طراحی و دیزاین الهام گرفته می‌شود.

ORGANIC 2

طراحی داخلی با استفاده از طرح‌های اورگانیک

در طراحی داخلی خانه به سبک اورگانیک، می‌توان از مصالح چوب و سنگ به اشکال گوناگون استفاده کرد. آیا تصوری از اینکه سنگ و چوب به همان شکل طبیعی در دکوراسیون داخلی به کار روند دارید؟ فضایی که ایجاد میشود بسیار ارگانیک و به سبک و سیاق خانه‌های قدیمی‌تر است که هنوز اینهمه دستگاه‌ها و روش‌های متعدد برای فرم و شکل‌دهی به سنگ، چوب و باقی مصالح ایجاد نشده بود.

انواع چوب

ایده‌هایی برای وسایل به سبک ارگانیک دیزاین

جهت تنوع می‌توان برای نشیمن و یا اتاق‌خوابها، از ترکیب سنگ و چوب طبیعی برای دیوارها و کف استفاده کرد. با اینحال این موضوع بستگی به نظر و سلیقه شخصی افراد دارد. اگرچه که برای سرویس بهداشتی و حمام، بهترین گزینه استفاده از سنگهای طبیعی است. همچنین داشتن یک شومینه سنگی و گرم در فضای نشیمن، یک انتخاب فوق‌العاده است.

برای اتاق نشیمن، از میز چوبی با پایه‌های منحنی استفاده کنید. رنگ میز باید بصورت طبیعی چوب باشد و تنها برای افزایش دوام چوب، از سیلر استفاده کنید. استفاده از صندلی‌های تنه درختی در اطراف میز نهارخوری، یکی از جالب‌ترین و ارگانیک‌ترین طراحی‌هایی است که می‌توان انجام داد. اگرچه ممکن است استفاده از صندلی‌ها به این سبک، به دلیل نداشتن پشتی، برای نشستن طولانی مدت مفید نباشند.

ORGANIC 3

لازم است توجه داشته باشید که در طراحی داخلی به سبک ارگانیک، قرار نیست همه وسایل و چیدمان از عناصر طبیعی تهیه شوند. آنچه مدنظر است، استفاده از وسایل و المان‌هایی است که فضا را بیشتر طبیعی جلوه داده و حس و حال طبیعت‌گون و خودمانی‌ای ایجاد کنند. انتخاب این سبک معماری برای خانه‌هایی که در محیط طبیعی مانند کوهستان یا روستایی بکر قرار دارند بسیار جذاب‌تر است. زیرا داشتن ویویی از محیط طبیعی بکر و زیبا، در کنار فضای داخلی ارگانیک، جذابیت این سبک معماری را دو چندان می‌کند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.