وبلاگ

بهترین ” چیدمان مبلمان مدرن ” ۱۴۰۰ (شیک و جدید)

چیدمان مبلمان مدرن

ایده هایی برای چیدمان مبلمان مدرن

در حالی که ایده یک خانه کامل از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما دلیل وجود یک خانه کاملاً ثابت است، خانه ای که شما برای خود و خانواده خود ایجاد می کنید، مکانی است که در آن همه احساس امنیت و راحتی می کنند و می توانند در پایان یک روز طولانی و خسته کننده به آن بازگردند و به آرامش برسند.

اتاق نشیمن مکانی است که کل خانواده می توانند در آن دور هم جمع شوند و اوقات خود را با هم بگذرانند. قلب یک اتاق نشیمن، صرف نظر از سبک انتخابی شما، چیدمان مبلمان یا  انواع کاناپه است. این روزها در خانه های مدرن، نقطه کانونی اصلی اتاق نشیمن یا نقطه تعیین کننده سبک آن، چیدمان مبلمان مدرن آن است.

یک کاناپه مدرن که به عنوان مرکز اصلی یک اتاق نشیمن شناخته می شود، بر زیبایی شکل و عملکرد فضا حکم می کند. طراحی مبلمان مدرن در هر خانه امروزی به کار می آید. بنابراین، صرف نظر از سبک و نیاز شخصی شما در خانه، در اینجا چند نکته برای انتخاب مناسب و طراحی چیدمان مبلمان مدرن را ارائه می دهیم.

  •  یک مجموعه مبلمان مدرن مجبور به دنبال کردن یک سبک یکنواخت نیست

وقتی ما به طور متعارف به فضای داخلی خوب و منظم فکر می کنیم، یکنواختی در سبک، طرح های رنگی، بافت و زیبایی را تجسم می کنیم. در یک خانه مدرن می توانید این قوانین را با طراحی چیدمان مبل مدرن خود نقض کنید.

به طور مثال در اتاقی که از دیوارهای بافت سازگار با کاغذ دیواری با رنگ کدر گرفته تا کف همگی در یک طرح رنگی ناسازگار است، یک مبل مدرن ال شکل بزرگ و رعایت چیدمان مبل استیل در پذیرایی ال شکل با چرم خاکستری و با دسته صندلی های به رنگ شتری تعادل دارد.

بیشتر بخوانید: اصول دیزاین پذیرایی ال شکل مدرن

چیدمان مبلمان مدرن ترکیبی از خطوط هندسی

نکته سبک: این اتاق نشیمن به عنوان مثال عالی درباره انتخاب یا سبک دادن یک مبل راحتی مدرن به شما نشان می دهد که نه تنها لازم نیست که همان رنگ ها را جفت کنید، بلکه می توانید با ترکیبی از بافت های مختلف کنار بیایید.

ترکیبی از خطوط هندسی را برای طراحی مبلمان مدرن خود در نظر بگیرید

اگر کسی هستید که عاشق یک مبلمان یا عناصر دکوراسیون با خطوط هندسی هستید، این نکته سبک مناسب شماست! در چند دهه گذشته، برخی از مدرن ترین صندلی ها، همه دارای ترکیبی از خطوط براق و جفت شدن از مواد مختلف هستند.

در این اتاق نشیمن، صندلی های آبی با قاب های چوبی خطی آشکار خود به عنوان قطعه مرکزی فضا کار می کنند، و به عنوان تم بقیه اتاق عمل می کنند که در پس زمینه تا آشپزخانه اُپن گسترش می یابد. اگر به کل خانه نگاهی بیندازیم، در همه جا نوعی جزئیات هندسی وجود دارد، از اشکال روی کف گرفته تا خطوط روی دیوارهای آشپزخانه و حتی تخته های چوبی نازک روی سقف.

اگر شما نیز از طرفداران مدل ‌های مبل کلاسیک یا راحتی هستید، حتماً می ‌دانید که خرید این نوع مبلمان از میان این همه طرح و رنگ ‌های متنوع کار چندان آسانی نخواهد بود. زیرا هر فردی سلیقه‌ ای دارد. برای اطلاعات بشتر مقاله “ مبل راحتی یا استیل یا کلاسیک بخریم ” را مطالعه کنید.

  •  ایجاد جزئیات در یک اتاق با یک مبل چوبی مدرن

تقریباً در هر گوشه دنیا، در هر کشوری، ایده چوب با کیفیت بالا همیشه یک اظهار نظر سلیقه ای از تجمل و حتی گاهی اوقات خود تجمل محسوب می شود، چه به عنوان گزینه ای برای کف، تیرهای موجود در سقف، و حتی پنل های روی دیوارهای شما. و برای تعریف از این، می توانید مبل راحتی یا مبل راحتی مدرن خود را با جزئیات چوب اتاق آن ست کنید.

 ایجاد جزئیات در یک اتاق با یک مبل چوبی مدرن

  • مبل ال شکل و مقطعی، آخرین طراحی مبلمان مدرن برای یک خانه مدرن است

با استفاده از قطعاتی که برای انجام عملکردهای مختلف چندکار را انجام می دهند (مانند عثمانی ها که دارای فضای ذخیره سازی در زیر آن هستند، مبل های مدرنی که به صورت تختخواب می شوند و موارد دیگر)، حتی طراحی چیدمان مبل مدرن شما می تواند کارهایی فراتر از مکانی برای هیجان و آرامش باشد. برای مشاهده انواع مبل ال به “خرید مبل ال” مراجعه نمایید.

  •  عشق رنگ هستید؟ رنگ را در مبل مدرن خود شریک کنید

بعضی افراد علاقمند به داشتن دکوراسیون رنگارنگ هستند. در این حالت می توانید از مبلمان مدرن با پارچه های رنگی استفاده نمایید البته نباید فراموش کرد که انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است.

نکته سبک: هنگام کار با رنگ، به ویژه رنگ های تندتر، در حالی که هیچ قانون سختی برای پیروی از آن وجود ندارد، به خودی خود، سایه بان رنگارنگ و روشن طراحی مبل مدرن برای اتاق نشیمن را همیشه بخاطر داشته باشید.

  •  با منحنی ها و شکل ها در مجموعه مبلمان مدرن خود بازی کنید

ایده مجموعه مبلمان مدرن، تعریف جدیدی از هر نوع طراحی معمولی است که ممکن است تاکنون بصری به آن عادت کرده باشیم. بازی با اشکال، ارگونومی و اندازه ها هنجار جدیدی برای تطابق با طرح های مدرن مبل شده است.

این اشکال همیشه به خطوط مستقیم هندسی تقسیم نمی شوند. یک مبل مدرن ممکن است جایگاه خود را در پیچ و خم های منحنی، مانند مبل در این اتاق خواب تختخواب نشیمن فراهم کند ، که دو قسمت اتاق را با طراحی آشکار خود گره می زند.

هنر جفت شدن الگوها از چیدمان مبلمان مدرن

  • هنر جفت شدن الگوها و چاپها با یک مبل مدرن ممکن است

شما ممکن است رنگ ها و چاپ های پررنگ را دوست داشته باشید، اما چگونه آنها را با هم جفت می کنید؟ راه حل از آنچه شما انتظار دارید ساده تر است. هنگام جفت کردن چاپ ها، یا رنگ های مشابه ای را در هر دو پیدا کنید که می توانند با هم کار کنند یا الگوهایی را در یک طرح رنگی از یک رنگ انتخاب کنید.

  • با طراحی مبلمان مدرن خود قوانین را بشکنید

در پایان روز، هنگامی که یک مجموعه مبل مدرن یا حتی یک کاناپه مدرن را انتخاب می کنید، باید به یاد داشته باشید که هیچ قانونی برای پیروی از آن وجود ندارد. اگر هنوز یک قطعه سنتی تر را ترجیح می دهید اما دوست دارید آن را با انتخاب روکش موردنظر خود به روز کنید، ادامه دهید! نکته کلیدی در اینجا یافتن تعادل مناسب و راهی برای انعکاس سبک شخصی خود  و آنچه در زندگی روزمره راحت هستید در فضای داخلی است. انتخاب با شماست!

(مقاله اصول چیدمان دو دست مبل در پذیرایی در بلاگ ویترا منتشر شده که پیشنهاد می‌کنیم مطالعه فرمائید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *