وبلاگ

چیدمان پذیرایی ال شکل : عکس + نکات دکوراسیون

چیدمان پذیرایی ال شکل

اتاق پذیرایی یکی از پر رفت و آمدترین و مهم ترین بخش های خانه محسوب می شود، زیرا همه اعضای خانواده در طول روز زمانی را صرف نشستن در آن می کنند و همچنین مکانی برای مهمانی هاست و اولین نقطه در معرض دید در هنگام ورود مهمان است.

اتاق پذیرایی در شکل های مختلف ال، مربع، مستطیل طراحی و ساخته می شوند. شاید به این نکته دقت کرده باشید که برخی از سالن های پذیرایی بسیار طولانی و دراز هستند و در این صورت نحوه چیدمان خانه ال شکل تا حدودی دشوار است. در این مقاله سعی بر آن داریم که به شما ایده های جالب توجه و مناسبی را جهت چیدمان پذیرایی ال شکل ارائه بدهیم. (چنانچه می‌خواهید با اصول چیدمان منزل شیک آشنا شوید، مطالعه این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم)

چیدمان پذیرایی ال شکل به چه صورت است

چگونه در یک سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن ال شکل، مبلمان بچینیم؟

اگرچه شاید ایده‌آل ما برای اتاق نشیمن، یک سالن با پلان باز، یکدست و متقارن باشد، اما متاسفانه همیشه به این خواسته نخواهیم رسید. بنابراین بهتر است با نحوه سبک دکوراسیون داخلی نشیمن‌های مختلف و متفاوت آشنایی داشته باشید.

نشیمن ال شکل، یکی از مرسوم‌ترین پلان‌ها در آپارتمان‌ها و خانه‌های امروزی محسوب می‌شود. اما نحوه چیدمان همه نشیمن‌های ال شکل یکسان نیست. چیدن مبلمان ودکوراسیون در برخی از مدل‌های ال شکل، بسیار راحت و آسان بوده ودر برخی موارد ممکن است کار سختی باشد.

همه داستان به نوع طراحی پلان و معماری نشیمن ال شکل برمی‌گردد. شاید شما جزو دسته خوش‌شانس باشید و به راحتی و بی‌دغدغه مبلمان را در نشیمن ال شکل چیده باشید. اما اگر میخواهید در این رابطه بیشتر بدانید، همراه ما باشید.

  •  قدم اول در چیدمان اتاق نشیمن ال شکل

در ابتدای کار و قبل از شروع چیدن مبلمان یا هر نوع وسیله دیگری، لازم است نگاه دقیق و کاملی به اتاق نشیمن بیندازید تا با توجه به وضعیت فضاها و نوع ارتباط آنها، بتوانید به بهترین نوع چیدمان دست پیدا کنید. مواردی که باید در این مرحله مد نظر قرار دهید عبارتند از:

  • بررسی ورودی ها به نشیمن از جمله ورودی اتاق خواب‌ها و یا سرویس بهداشتی، همچنین مسیر رفت و آمد. در دکوراسیون پذیرایی ال شکل مبلمان باید در یک جهت و مسیر چیده شوند که رفت و آمد به راحتی صورت پذیرد.
  •  آشپزخانه در کجای نشیمن قرار گرفته و ارتباط این دو فضا به چه شکل است.
  •  چه نقاطی از فضای نشیمن، قابليت تبدیل شدن به نقطه کانونی را دارند. مثلا میتوان میز تلویزیون و تلویزیون را در آن نقاط قرار داد.
  • چه مبلمانی در اختیار دارید؟

چیدمان مبل ها و تفکیک فضای نشیمن و نهارخوری

چیدمان مبل ها و تفکیک فضای نشیمن و نهارخوری

اگر جزو مبلمان، میز نهارخوری هم دارید، به راحتی میتوانید در اتاق نشیمن ال شکل، تفکیک فضا انجام داده و یک قسمت را به نشیمن و چیدن مبل راحتی و قسمت دیگر را برای میز نهارخوری اختصاص دهید.

در نظر داشته باشید در اغلب موارد ضلع کوتاه‌تر ال، برای میزنهارخوری و ضلع بزرگتر و بلتدتر، برای فضای نشیمن اختصاص می‌یابد. اگرچه نکته مهمی که باید مد نظر قرار گیرد، ارتباط نشیمن و نحوه دسترسی آن به آشپزخانه است.

ممکن است شما ترجیح دهید که میزنهارخوری در قسمت بزرگتر و نزدیک به آشپزخانه بچینید و فضای کوچک و صمیمانه‌تری را به نشیمن اختصاص دهید. به این نکته توجه داشته باشید که در خانه های کوچک تر چیدمان مبلمان ال شکل باید به صورتی باشند که بین نهارخوری و اتاق نشیمن مرزبندی شود و ارتباط با هم نداشته باشند تا رفت و آمد نیز با مشکل مواجه نشود. اما اگر فضای خانه بزرگتر بود بهتر است که نهارخوری و اتاق نشیمن روبروی هم قرار بگیرند و رفت و آمد بین این دو مسیر راحت انجام شود. پیشنهاد می شود مقاله ” چیدمان مبل و تلوزیون ” را مطالعه نمایید.

تفکیک فضا با استفاده از دو دست مبلمان

در چیدمان منزل ایرانی و خانه ال شکل، اگر از آن دسته افرادی هستید که دو دست مبلمان دارید، یک راحتی برای فضای نشیمن و دورهمی‌های خودمانی و دیگری استیل برای فضای پذیرایی و مهمانی‌های رسمی‌تر، نشیمن ال یک موقعیت بسیار مناسب برای تفکیک این دو فضا از یکدیگر است. در این حالت لازم است قسمتی که به آشپزخانه نزدیکتر است به عنوان فضای نشیمن، و قسمت دیگر را برای پذیرایی در نظر بگیرید و مبلمان را بچینید.

تفکیک فضای نشیمن به دو قسمت مطالعه و تلویزیون

اگر آشپزخانه بزرگی دارید که به راحتی میز نهارخوری را در آن قرار داده‌اید، می‌توانید کل فضای نشیمن را به محلی برای نشستن و دورهمی تبدیل کنید. یک قسمت را برای قراردادن میز تلویزیون و تلویزیون در نظر بگیرید که بهتر است قسمت بزرگتر اتاق باشد، سپس قسمت دیگر را با کتابخانه و دو صندلی یا مبل راحتی بچینید تا به فضایی برای ریلکس کردن و مطالعه تبدیل شود. در این حالت حتی زمانی که برخی از اعضای خانواده قصد تماشای تلویزیون دارند، شما میتوانید از قسمت دیگر برای حرفهای خودمانی یا استراحت بهره ببرید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی ال شکل

اگر شما نیز از طرفداران مدل ‌های مبل کلاسیک یا راحتی هستید، حتماً می ‌دانید که خرید این نوع مبلمان از میان این همه طرح و رنگ ‌های متنوع کار چندان آسانی نخواهد بود. زیرا هر فردی سلیقه‌ ای دارد. برای اطلاعات بشتر مقاله “ مبل راحتی یا استیل یا کلاسیک بخریم ” را مطالعه کنید.

چیدمان مبل استیل در پذیرایی ال شکل

مبل های استیل به طور معمول در ست های 7 نفره و 9 نفره ساخته می شوند. در چیدمان مبل استیل در پذیرایی ال شکل باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید، زیرا مبل استیل یک دست مبل بزرگ محسوب می شود و چیدمان آن باید حساب شده باشد. مبلمان را در محوریت یک کانون مرکزی مثل یک میز یا فرش قرار دهید. به طور مثال مبل های دو نفره و را کنار هم بچینید و در آخر مبل های تک نفره را قرار دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.