چیدمان پذیرایی ال شکل

چیدمان ال برای کنج و گوشه پذیرایی منزل

چیدمان پذیرایی ال شکل

چگونه در یک سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن ال شکل، مبلمان بچینیم؟
اگرچه شاید ایده‌آل ما برای اتاق نشیمن، یک سالن با پلان باز، یکدست و متقارن باشد، اما متاسفانه همیشه به این خواسته نخواهیم رسید. بنابراین بهتر است با نحوه دکوراسیون نشیمن‌های مختلف و متفاوت آشنایی داشته باشید. نشیمن ال شکل، یکی از مرسوم‌ترین پلان‌ها در آپارتمان‌ها و خانه‌های امروزی محسوب می‌شود. اما نحوه چیدمان همه نشیمن‌های ال شکل یکسان نیست. چیدن مبلمان ودکوراسیون در برخی از مدل‌های ال شکل، بسیار راحت و آسان بوده ودر برخی موارد ممکن است کار سختی باشد. همه داستان به نوع طراحی پلان و معماری نشیمن ال شکل برمی‌گردد. شاید شما جزو دسته خوش‌شانس باشید و به راحتی و بی‌دغدغه مبلمان را در نشیمن ال شکل چیده باشید. اما اگر میخواهید در این رابطه بیشتر بدانید، همراه ما باشید.

 

چیدمان پذیرایی ال شکل

قدم اول در چیدمان اتاق نشیمن ال شکل
در ابتدای کار و قبل از شروع چیدن مبلمان یا هر نوع وسیله دیگری، لازم است نگاه دقیق و کاملی به اتاق نشیمن بیندازید تا با توجه به وضعیت فضاها و نوع ارتباط آنها، بتوانید به بهترین نوع چیدمان دست پیدا کنید. مواردی که باید در این مرحله مد نظر قرار دهید عبارتند از:
– بررسی ورودی ها به نشیمن از جمله ورودی اتاق خواب‌ها و یا سرویس بهداشتی، همچنین مسیر رفت و آمد
– آشپزخانه در کجای نشیمن قرار گرفته و ارتباط این دو فضا به چه شکل است.
– چه نقاطی از فضای نشیمن، قابليت تبدیل شدن به نقطه کانونی را دارند. مثلا میتوان میز تلویزیون و تلویزیون را در آن نقاط قرار داد.
– چه مبلمانی در اختیار دارید؟چیدمان پذیرایی ال شکل

دکوراسیون بهاری

 

چیدمان مبل ها و تفکیک فضای نشیمن و نهارخوری
اگر جزو مبلمان، میز نهارخوری هم دارید، به راحتی میتوانید در اتاق نشیمن ال شکل، تفکیک فضا انجام داده و یک قسمت را به نشیمن و چیدن مبل راحتی و قسمت دیگر را برای میز نهارخوری اختصاص دهید. در نظر داشته باشید در اغلب موارد ضلع کوتاه‌تر ال، برای میزنهارخوری و ضلع بزرگتر و بلتدتر، برای فضای نشیمن اختصاص می‌یابد. اگرچه نکته مهمی که باید مد نظر قرار گیرد، ارتباط نشیمن و نحوه دسترسی آن به آشپزخانه است. ممکن است شما ترجیح دهید که میزنهارخوری در قسمت بزرگتر و نزدیک به آشپزخانه بچینید و فضای کوچک و صمیمانه‌تری را به نشیمن اختصاص دهید.

تفکیک فضا با استفاده از دو دست مبلمان
اگر از آن دسته افرادی هستید که دو دست مبلمان دارید، یکی راحتی برای فضای نشیمن و دورهمی‌های خودمانی و دیگری استیل برای فضای پذیرایی و مهمانی‌های رسمی‌تر، نشیمن ال یک موقعیت بسیار مناسب برای تفکیک این دو فضا از یکدیگر است. در این حالت لازم است قسمتی کهب ه آشپزخانه نزدیکتر است به عنوان فضای نشیمن، و قسمت دیگر را برای پذیرایی در نظر بگیرید و مبلمان را بچینید.
تفکیک فضای نشیمن به دو قسمت مطالعه و تلویزیون
اگر آشپزخانه بزرگی دارید که به راحتی میز نهارخوری را در آن قرار داده‌اید، می‌توانید کل فضای نشیمن را به محلی برای نشستن و دورهمی تبدیل کنید. یک قسمت را برای قراردادن میز تلویزیون و تلویزیون در نظر بگیرید که بهتر است قسمت بزرگتر اتاق باشد، سپس قسمت دیگر را با کتابخانه و دو صندلی یا مبل راحتی بچینید تا به فضایی برای ریلکس کردن و مطالعه تبدیل شود. در این حالت حتی زمانی که برخی از اعضای خانواده قصد تماشای تلویزیون دارند، شما میتوانید از قسمت دیگر برای حرفهای خودمانی یا استراحت بهره ببرید.

دلیل محبوبیت مبل‌های بزرگ

مطالب مرتبط

رنگ شناسی: نامناسب‌ترین رنگ‌های دکوراسیون

بهترین رنگ‌های استفاده شده در خانه های کوچک

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.