دکور آرامش بخش

چیدمان و دکوراسیون آرامش بخش

دکور آرامش بخش

دکور آرامش‌بخش چه خصوصیاتی دارد؟

همه ما دلمان می خواهد بعد از یک روز طولانی و خسته کننده، در بازگشت به خانه در فضایی دلنشین و آرامش بخش قرار بگیریم تا بتوانیم خستگی در کرده و تجدید قوا کنیم. لم دادن بر روی مبل و اندکی آسودن یکی از پررنگ‌ترین آرزوهای هرکداممان در پایان یک روز شلوغ و سخت است.
با این حال اگر دکوراسیون خانه و چیدمان وسایل به نحو درست و اصولی انجام نگرفته باشد، در بدو ورود به خانه، به جای دریافت انرژی های مثبت و حس آرامش، احتمال دارد که حتی دچار اضطراب و استرس بیشتری شویم. احتمالا افرادی را در اطرافتان دیده‌اید که از خانه‌شان یا اتاق شخصیشان به نوعی فراری هستند. یکی از دلایل این امر می‌تواند به نبود چیدمان و طراحی دکور مناسب در خانه این افراد بازگردد.
در این مقاله می خواهیم یاد بگیریم که چطور و با چه کارهایی می توانیم فضای آرامش بخشی درست کنیم که بتوانیم در آن با خیال راحت بیاساییم.

قدم اول
طبق معمول در اولین قدم از طراحی دکوراسیون به بحث رنگ می‌رسیم. رنگ‌آمیزی دیوارها و یا نوع رنگی که برای دکوراسیون و پرده‌ها انتخاب می‌کنیم، تاثیر بسیار شگرفی بر روی روحیه و روان ما دارند. استفاده از رنگ‌های آرام و ملایم و ترجیحاً خنثی در دست‌یابی به این هدف بسیار موثر هستند. رنگ‌های تند و جیغ مانند قرمز در طولانی مدت باعث ایجاد اضطراب در افراد می شوند. بهتر است در صورتی که می‌خواهیم از رنگ‌های تند استفاده کنیم، آنها را محدود به رنگ کوسن یا وسایل تزئینی کوچک کنیم. در این حالت با ایجاد تاثیرگذاری و خنثی نمودن بی روحی فضا، دکوراسیون شما در بازه های طولانی آزاردهنده نخواهد بود.

اصول اولیه طراحی داخلی

دکوراسیون آرامبخش 2
برخی از رنگ ها نیز به رنگ های آرامش‌بخش شناخته شده‌ هستند. مانند رنگ سبز که حس و آرامش طبیعت را با خود به دنبال دارد. استفاده از تم‌های تیره و روشن سبز در دیوار و تزئینات، فضایی بسیار آرام برای ریلکس کردن فراهم می‌کند.

قدم دوم
قدم دوم عدم استفاده از تعداد زیاد وسایل در فضای اتاق یا منزل است. برای این کار لازم است به فضایی که در اختیار دارید نگاه کنید. آیا به راحتی در محیط خانه رفت و آمد می‌کنید؟ آیا وقتی نشسته اید و به اطراف نگاه می‌کنید چشمتان فرصت استراحت پیدا می‌کند یا از روی یک وسیله تزئینی به دیگری می‌غلطد؟ اگر دور و اطرافتان را زیاد شلوغ کرده‌اید بهتر است از شر وسایل زیادی و بلا استفاده راحت شوید. لازم است بدانید فارغ از بحث آرامش‌بخشی ، استفاده زیاد از وسایل و تزئینات، دکوراسیون منزل شما را به هیچ وجه زیبا نخواهد کرد.

قدم سوم
نحوه چیدمان وسایل نیز روش دیگری برای ایجاد یک محیط آرام و راحت است. شما باید بتوانید چشم بسته و به راحتی در منزل تردد کنید. مسیر ارتباطی ورودی منزل به آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق‌ خواب ها نباید پر از وسیله و شلوغ باشد.

دکوراسیون آرامبخش 3

قدم چهارم
کف پوش هایی مانند پارکت، به دلیل رنگ و جنسشان که چوبی‌ست، انتخاب بسیار مناسبی برای رسیدن به این هدف محسوب می‌شوند. کف‌پوش‌های سرامیکی می‌توانند حس ناراحتی را در حین راه رفتن با پای برهنه ایجاد کنند؛ در حالی که کف پوشهای پارکت برعکس عمل نموده و حس رهایی به شما خواهند داد.

سبک‌های مهم دکوراسیون داخلی

قدم پنجم
استفاده به اندازه و مناسب از فرش‌هایی با رنگ‌های گرم نیز، در ایجاد حس آرامش دخیل هستند. لازم نیست کل فضای خانه را با فرش یا موکت‌هایی با پرز بلند بپوشانید؛ البته این امر اختیاری ست و ممکن است شما دوست داشته باشید پایتان به هیچ وجه با کف پوش تماس پیدا نکند، اما خاطرتان باشد که اگر تصمیم به چنین کاری گرفتید، بهتر است از فرش هایی با رنگ های ملایم و گرم استفاده کنید.

دکوراسیون آرامبخش 1

قدم ششم
در پایان استفاده از گلدان‌های سبز و گیاهان در خانه، هم به بهبود روحیه ساکنین خانه کمک می‌کند، هم نقش مهمی در ساختن فضایی آرام و رضایت‌بخش خواهند داشت.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.