سبک‌های مهم دکوراسیون داخلی

سبک شناسی در معماری و دکوراسیون داخلی

سبک‌های مهم دکوراسیون داخلی

سبک‌های مهم دکوراسیون داخلی

آیا سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی را می‌شناسید؟ با ما همراه شوید تا با تعدادی از آنها آشنا شوید.

۱- سبک کلاسیک
این سبک، دارای جزئیات و ریزه‌کاری‌های فراوان در ساختار وسایل و تزئینات است. مبلمانی با تراشهای ریز و هنرمندانه، وسایل تزئینی حکاکی شده و یا منبت‌کاری شده از نشانه‌های این سبک هستند. خانه‌هایی که به سبک کلاسیک، دیزاین می‌شوند، اغلب با لوازم گلدار، گل و گیاه و جزئیات و وسایل فراوان مبله می‌شوند.

سبک های طراحی داخلی 14
۲- سبک کلاسیک با تفسیر جدید
در این سبک، جزئیات و ریزه کاری‌های سبک کلاسیک با رویکردی جدید طراحی، ساخته و پرداخته می‌شوند. در این سبک یکسری عناصر و ساختارها بر اساس سبک کلاسیک قدیمی است اما در کنار آن یکسری از عناصر مدرن نیز ترکیب شده است. در حقیقت این سبک تلفیقی از قدیم و جدید است.

سبک های طراحی داخلی 13
۳- سبک مینیمال
ساده‌گرایی و مینیمال و اندک بودن وسایل و تزئینات، مشخصه بارز این سبک است. رنگ‌های مورد استفاده در این سبک ممکن است خیلی تیره و یا خیلی روشن باشند و از رنگ‌های درخشان و گرم به ندرت و اندک استفاده می‎شود. شکل اجزای داخلی به کار رفته دراین سبک، تا حد امکان ساده و صاف و بی آلایش است.
سبک های طراحی داخلی 11
۴- سبک ماوریک یا تک رو
این سبک دکوراسیون، یکی از انواع سبک‌های مدرن است. طراحی آن بصورت نوین، خلاقانه، غیر معمول و بدون قید و بندی انجام می‌شود. در این سبک وسایل و رنگها جوری انتخاب می‌شوند که کاملا با یکدیگر همپوشانی داشته باشند.

سبک های طراحی داخلی 8
۵- سبک روستیک
این سبک در فضاهای ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک، تلاش بر این است که فضای طبیعت به نحوی به داخل خانه کشیده شود. در حقیقت قصد بر این است که روح طبیعت در خانه و فضا جاری باشد. برای وسایل، گاهی از عناصر طبیعی نیز استفاده می‌شود. مثلا یک کنده درخت به عنوان صندلی.

دلیل محبوبیت مبل‌های بزرگ

سبک های طراحی داخلی 2
۶- سبک ایرانی
این سبک را هرکدام ما در خانه‌های تاریخی و قدیمی دیده‌ایم. استفاده از کاشی‌های رنگی با طراحی ایرانی، استفاده از شیشه‌های کوچک و بزرگ رنگی برای پنجره‌ها، فرش و مخده و پشتی برای نشستن.

سبک های طراحی داخلی 5
۷- سبک مصری
این سبک را، سبک توصیفی می‌گویند. در سبک مصری از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود. ستون‌های قطور و طرح‌دار، پنجره‌های چوبی مشبک و با رنگ تیره از دیگر خصوصیات این سبک هستند. در دکوراسیون مصری، شاهد طاقچه‌هایی پر از اشیا تزئینی و مجسمه در دل دیوارها روبرو هستیم.

سبک های طراحی داخلی 3
۸- سبک ویکتوریایی
در این سبک دیوار به دو قسمت بالا و پایین تقسیم می‌شود و هر قسمت با کاغد دیواری و یا رنگ متفاوتی پوشانده می‌شود. اغلب رنگهای دو قسمت بالا و پایین در اندکی تضاد با یکدیگر انتخاب می‌شوند. یکی از اصول اولیه در این سبک، چیدن اشیا و لوازم، بصورت متعادل و متوازن است. همچنین شمع‌دان‌ها و چلچراغ‌های بزرگ شیشه‌ای در سبک ویکتوریایی زیاد استفاده می‌شود که به ابهت و جبروت این نوع طراحی دکوراسیون می‌افزاید.

سبک های طراحی داخلی 7
۹- سبک آرت دکو
فرم این سبک از مایه‌های هنر نوین نشات گرفته که از طبیعت، آفتاب، گل و گیاه الهام می‌گیرد. این فرم‌های طبیعی اغلب در سبک آرت دکو با گوشه‌هایی شکسته یا هندسی طراحی و ساخته می‌شوند. از فرم منحنی نیز در این سبک استفاده می‌شود.

سبک های طراحی داخلی 1

۱۰- سبک باروک
این سبک از ایتالیا شروع شد و در زمان کوتاهی، بیش از نیمی از اروپا را نیز به زیر پوشش خود درآورد. این سبک عبارت است از معماری کلاسیک بی ساختار و دارای تزئینات زیاد و عجیب و غریب. در حقیقت این سبک در تقابل با سکون سبک کلاسیک و دارای روحی سیال و پر از حرکت و جنبش است.

کارگاه آموزشی انتخاب مصنوعات چوبی

سبک های طراحی داخلی 12

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.