10 سبک دکوراسیون داخلی : قدیمی ترین تا جدید ترین 2021

سبک دکوراسیون داخلی

10 سبک دکوراسیون داخلی : قدیمی ترین تا جدید ترین 2021

طراحی داخلی هنر و دانش افزایش فضای داخلی ساختمان برای دستیابی به محیطی سالم و زیبا از نظر زیبایی برای افراد استفاده کننده از فضا است. برای اینکه بدانید چه سبک دکوراسیون داخلی با ذائقه شما سازگار است، باید با برخی از سبک های محبوب آشنا شوید. به هر حال ، این سبک هایی است که ما هر روز در شبکه های اجتماعی و تلویزیون می بینیم. چه ما متوجه شویم و چه نباشیم، آنها روی ما تأثیر می گذارند!

دنیای امروزی شامل انواع دکوراسیون داخلی است و این باعث ایجاد حس سردرگمی در انتخاب می شود. قبل از هر چیز شما باید بدانید که چه نوع سبک ی را می پسندید و توان مالی برای انجام آن را دارید..

آیا سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی را می‌شناسید؟ با ما همراه شوید تا با تعدادی از آنها آشنا شوید. در ذیل به تعریف تعدادی از انواع سبک دکوراسیون می پردازیم و شما را در انتخاب یاری می نماییم.

سبک‌های مهم دکوراسیون داخلی

 •  سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یادآور گذشته و خاطره ساز است. این سبک یکی از راحت ترین و در عین حال جذاب ترین انواع دکوراسیون داخلی محسوب می شود. انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد.  پالت رنگ در این سبک رنگ های لطیف و گرم است.

این سبک، دارای جزئیات و ریزه‌کاری‌های فراوان در ساختار وسایل و تزئینات است. مبلمانی با تراشهای ریز و هنرمندانه، وسایل تزئینی حکاکی شده و یا منبت‌کاری شده که اغلب در تناژهای قهوه ای رنگ انتخاب می شوند از نشانه‌های این سبک هستند.

چیدمان منزل به سبک ایرانی از 50 متر تا ...

خانه‌هایی که به سبک کلاسیک، دیزاین می‌شوند، اغلب با لوازم گلدار، گل و گیاه و جزئیات و وسایل فراوان مبله می‌شوند.دیوار خانه هایی که سبک کلاسیک ساخته می شوند به طور معمول با کاغذ دیواری پوشانده می شود. برای کف خانه ها معمولا از چوب و پارکت استفاده می شود.

 •  سبک کلاسیک با تفسیر جدید

در این سبک، جزئیات و ریزه کاری‌های سبک کلاسیک با رویکردی جدید طراحی، ساخته و پرداخته می‌شوند. در این سبک یکسری عناصر و ساختارها بر اساس سبک کلاسیک قدیمی است اما در کنار آن یکسری از عناصر مدرن نیز ترکیب شده است. برای مشاهده این نوع از محصولات مشاهده دسته ی “مبلمان کلاسیک ایتالیایی” را به شما پیشنهاد می کنیم.

 •  سبک مینیمال

ساده‌گرایی و مینیمال و اندک بودن وسایل و تزئینات، مشخصه بارز این سبک است. رنگ‌های مورد استفاده در این سبک ممکن است خیلی تیره و یا خیلی روشن باشند و از رنگ‌های درخشان و گرم به ندرت و اندک استفاده می‎شود. شکل اجزای داخلی به کار رفته دراین سبک، تا حد امکان ساده و صاف و بی آلایش است.

سبک مینیمال یکی از سبک دکوراسیون داخلی

مینیمالیسم به طور فزاینده ای محبوب شده است و بسیاری از انواع سبک دکوراسیون امروزی را تحت تأثیر قرار می دهد. در اصل، مینیمالیسم ساختار و عناصر اساسی یک فضای داخلی را در برمی گیرد و تمام اجزای اضافی را از بین می برد. ساخت فضای داخلی مینیمالیستی بسیار دشوار است.

برای هر شکل، فرم و ماده ای نیاز به بررسی دقیق است. اصول اولیه طراحی داخلی مینیمالیستی آن را ساده نگه می دارد و اطمینان می دهد که هر شی در اتاق دارای یک مکان و هدف است.
اگر به سبک مینیمالیسم علاقه دارید، این عناصر را در نظر داشته باشید:

 •  پالت های بسیار محدود ، معمولاً تک رنگ
 • کمبود کامل تزئینات
 • خطوط بسیار تمیز
 • توجه وسواسی به جزئیات
 •  فضای بدون سر و صدا
 • همه چیز باید یک هدف داشته باشد
 •  احساس گشودگی

 

 •  سبک ماوریک یا تک رو

این سبک دکوراسیون، یکی از انواع سبک‌های مدرن است. طراحی آن بصورت نوین، خلاقانه، غیر معمول و بدون قید و بندی انجام می‌شود. در این سبک وسایل و رنگها جوری انتخاب می‌شوند که کاملا با یکدیگر همپوشانی داشته باشند.

5 اصول طراحی داخلی 2021 + عکس نمونه عملی

سبک ماوریک را می توان در سبک دکوراسیون داخلی، از جمله سبک های رایج و پرطرفدار دانست، زیرا این سبک با مدرنیسم و به روز بودن ارتباط مستقیم دارد. بسیار منحصر به فرد و خلاقانه است و هیچ محدودیتی در انتخاب وسایل و رنگ ها و طرح ها در آن وجود ندارد.

 • سبک روستیک

این سبک در فضاهای ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک روستیک، تلاش بر این است که فضای طبیعت به نحوی به داخل خانه کشیده شود. در حقیقت قصد بر این است که روح طبیعت در خانه و فضا جاری باشد. برای وسایل، گاهی از عناصر طبیعی نیز استفاده می‌شود. مثلا یک کنده درخت به عنوان صندلی.

سبک روستیک یکی از سبک دکوراسیون داخلی

سبک روستیک سبک زیبا و گرمابخش است. ویژگی اصلی آن سادگی است. در این سبک از معماری ارگانیک و بیودیزیان استفاده می شود. این سبک در فضاهای ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در طراحی دکوراسیون پذیرایی و یا داخلی به سبک روستیک، تلاش بر این است که فضای طبیعت به نحوی به داخل خانه کشیده شود. در حقیقت قصد بر این است که روح طبیعت در خانه و فضا جاری باشد.

برای وسایل، گاهی از عناصر طبیعی نیز استفاده می‌شود. مثلا یک کنده درخت به عنوان صندلی. در این سبک برای تزئینات از صنایع دستی چوبی و دست ساز استفاده می شود. دیوارها معمولا از چیدمان سنگی پوشانده می شوند. تناژ رنگ ها شامل رنگ های سرد و نرم است.

 • سبک ایرانی

سبک ایرانی یکی از غنی ترین و کهن ترین سبک ها به شمار می رود. به طور معمول در هر منطقه ای از ایران ویژگی های خاص آن اقوام را نشان می دهد. این سبک را هرکدام ما در خانه‌های تاریخی و قدیمی دیده‌ایم. در مقاله چیدمان مبل و تلوزیون به چند سبک چیدمان اشاره شده است.

استفاده از کاشی‌های رنگی با طراحی ایرانی، استفاده از شیشه‌های کوچک و بزرگ رنگی برای پنجره‌ها، فرش و مخده و پشتی برای نشستن. ظروف مسی، منبت کاری ها، قلم کاری ها، ترمه دوزی ها همگی از نمونه های این سبک هستند.

 • سبک مصری

این سبک را، سبک توصیفی می‌گویند. در سبک مصری از سنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود. ستون‌های قطور و طرح‌دار، پنجره‌های چوبی مشبک و با رنگ تیره از دیگر خصوصیات این سبک هستند. در دکوراسیون مصری، شاهد طاقچه‌هایی پر از اشیا تزئینی و مجسمه در دل دیوارها روبرو هستیم.

در این سبک به طراحی و کنده کاری روی چوب و لوازم و مبلمان چوبی بسیار اهمیت داده می شود. از لوازم تزئینی که با آب طلا صیقل داده شده اند نیز استفاده می شود. این سبک تا حدودی گران تمام می شود.

 •  سبک ویکتوریایی

در این سبک دیوار به دو قسمت بالا و پایین تقسیم می‌شود و هر قسمت با کاغد دیواری و یا رنگ متفاوتی پوشانده می‌شود. اغلب رنگهای دو قسمت بالا و پایین در اندکی تضاد با یکدیگر انتخاب می‌شوند.

یکی از اصول اولیه در این سبک، چیدن اشیا و لوازم، بصورت متعادل و متوازن است. همچنین شمع‌دان‌ها و چلچراغ‌های بزرگ شیشه‌ای در سبک ویکتوریایی زیاد استفاده می‌شود که به ابهت و جبروت این نوع طراحی دکوراسیون می‌افزاید.

سبک ویکتوریایی یک سبک اشرافی و لوکس و بسیار گران محسوب می شود. زیرا اساس آن بر تهیه وسایل و مبلمان کلاسیک گرانبها و باکیفیت است. در این سبک هم برای پوشش دیوراها از کاغذ دیواری های خاص و شکیل استفاده می شود. پالت رنگی این سبم بیشتر تناژ قرمز و قهوه ای است.کفپوش ها معمولا پارکت و یا سرامیک های با کیفیت عالی هستند.

سبک آرت دکو یکی از سبک دکوراسیون داخلی

 • سبک آرت دکو

این سبک به سبک قرن بیستم معروف است. سبکی پر زرق و برق و شیک محسوب می شود. فرم این سبک از مایه‌های هنر نوین نشات گرفته که از طبیعت، آفتاب، گل و گیاه الهام می‌گیرد.

این فرم‌های طبیعی اغلب در سبک آرت دکو با گوشه‌هایی شکسته یا هندسی طراحی و ساخته می‌شوند. از فرم منحنی نیز در این سبک استفاده می‌شود. کاربرد وسایل تزئینی براق و اشکال هندسی و رنگ های خنثی از شاخصه های آن محسوب می شوندو کفپوش خانه معمولا سنگ مرمر و سرامیک است. پیشنهاد می شود درباره انواع مصنوعات چوبی بخوانید.

 •  سبک باروک

این سبک از ایتالیا شروع شد و در زمان کوتاهی، بیش از نیمی از اروپا را نیز به زیر پوشش خود درآورد. این سبک عبارت است از معماری کلاسیک بی ساختار و دارای تزئینات زیاد و عجیب و غریب. در حقیقت این سبک در تقابل با سکون سبک کلاسیک و دارای روحی سیال و پر از حرکت و جنبش است. جهت مشاهده  و خرید انواع ملبمان چستر ایتالیایی میتوانید به دسته “مبل چستر ایتالیایی” مراجعه نمایید.

انواع کاناپه (+17 مدل مختلف و جدید) قیمت > مشخصات > عکس

مشخصه اصلی سبک باروک چوب و رنگ طلا است. از آینه های بزرگ و لوسترهای چلچراغ کریستالی استفاده می شود. کفپوش به کار رفته معمولا سرامیک با کیفیت و درخشندگی بالاست.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.